Choď na obsah Choď na menu
 


STURM DER LIEBE ŠPECIÁL

FOTOREPORT: PRÍCHODY A ODCHODY

by Ivo

 

Obrázok

Nora Dammannová prišla do Fürstenhofu, navštíviť svoju tetu Hildegard. Neskôr sa však ukázalo, že Nora dostala výpoveď z predchádzajúcej práce a nemá kam ísť. Hildegard sa preto prihovorila za ňu u Wernera. Nora dostala prácu ako recepčná, ale to jej nestačilo - jej ciele boli vyššie. Dokonca mala aj aférku s Xaverom. Keď jej už nestačilo miesto recepčnej, chcela získať miesto prevádzkárky. Werner bol prekvapený, pretože Nora na to nemala vzdelanie. Ona mu to však chcela dokázať. Keď to už vyzeralo sľubne, do hry sa priplietol Felix, ktorý tiež kandidoval na post prevádzkového riaditeľa. To sa Nore nepáčilo a bola ochotná urobiť všetko, aby to miesto získala. To Werner zneužil a Nore dal úlohu, aby získala šek od Hildegard. Ona neváhala a urobila to. Hildegard bola obvinená z korupcie. Nora získala post prevádzkovej riaditeľky. Alfons neskôr odhalil pravdu so šekom. Nútil Noru aby sa priznala. Po dlhšej dobe sa Nora Hildegard napokon priznala. Hildegart ju vyhodila  z domu a trvala na tom, aby odišla z Fürstenhofu.

 

 

Obrázok

Neskôr sa Hildegard s Norou udobrila. Nora mala stále svoje miesto a začala si rozumieť s Wernerom. To sa ale nepáčilo Barbare. Snažila sa získať Wernera späť. Preto si vymyslela tehotenstvo. Nora po čase zistila, že tehotenstvo je výmysel.  Werner však Barbare uveril a Noru očiernil. Neskôr všetko vyšlo na povrch a Werner sa Nore ospravedlnil. Tá si však povedala, že jej čas sa vo Fürstenhofe naplnil a nahovára Xavera, aby spolu odišli do Berlína. Xaver túto ponuku príjme a spolu s Norou odchádzajú pracovať do Berlína.

 

 

 

Obrázok

Helen Marinelliová bola švagriná Gregora Bergmeistra. Tajne po ňom túžila, ale Gregor sa zamiloval do Laury. To Helen nemohla zniesť a vymýšľala si zdravotné a psychické problémy. Neskôr však pochopila, že u Gregora nemá šancu. Preto sa od neho odpútala a ako náhradu si našla Alexandra. Chvíľu spolu chodili, ale keď vyšlo na povrch, že Alexander nie je Laurin brat, veľkej láske s Helen bolo koniec. V deň keď sa mala uskutočniť svadba, Helen uniesla Lauru do starej zrúcaniny. Chcela si získať Alexandra tak, že bude predstierať tehotenstvo. Laura bola v tú istú dobu tehotná a jej dieťa malo zabezpečiť, že Helen "bola naozaj tehotná". Po dlhšej dobe Alexander zistil, že Helen je za únosom Laury, a tak tá skončila ako pacient na psychiatrii.

 

 

Obrázok

Rosi Zwick je vdova po nemeckom pilotovi, ktorý havaroval na lietadle. Neskôr si za manžela vzala starostu Aloisa Pachmeyera. Rosi je veľmi vplyvná a úspešná advokátka. V hoteli neraz riešila nejakú kauzu. Rosi sa v seriáli prvýkrát objavila v druhej sérii a v Sturm der Liebe hrá občasne, ale dodnes. Alois Pachmeyer je právnik a starosta v jednej osobe. Je to záletný vdovec. Neštíti sa nikoho ani ničoho. Keď si niečo zaumieni, musí to získať. Pachmeyer sa v seriáli objavil v druhej sérii a vo Furstenhofe sa vyskytuje aj naďalej až dodnes..

 

 

Obrázok

Leonie Preisingerová prišla do hotela ako smutné a pomerne chudobné dievča. Mala aj veľké zdravotné problémy, ale nechcela sa dať vyšetriť. Neskôr sa zistilo že Leonie patrí do rodu Saalfeldovcov. Jej stará mama mala totiž pomer s Ludwigom Saalfeldom. Leonie dostala 5% podielov v hoteli. Jej zdravotný stav sa začal zhoršovať a musela sa dať  konečne vyšetriť. Diagnostikovali jej poruchu pečene a ostávalo jej len pár mesiacov života. Preto potrebovala darcu - Roberta, však ktorému sa z tejto choroby dostala.

 

 

Obrázok

Leonie sa neskôr zamilovala do Gregora. Žiaľ, nevydržalo to dlho, pretože Gregor stále niečo cítil k Samii. Leonin sen bol,- obletieť lietadlom Alpy a dostať sa do Talianska. Menší čas jej trvalo, kým zohnala lietadlo a zrekonštruovala ho. Keď sa jej to podarilo,  si zbalila kufre a spolu s Marcom Kohlweyerom odcestovali.

 

 

 

 

Obrázok

Vera Oboteová prišla, aby pomohla dcére získať nemecké doklady. Mala predstierať vzťah s Johannom Gruberom. Z pretvárky sa však prebudili ozajstné city a Vera sa do Johana zamilovala. V hoteli si našla prácu ako chyžná a nasťahovala sa k Johannovi. Bol to harmonický vzťah, až kým sa v hoteli neukázal pravý Samiin otec. Vera bola v rozpakoch pretože sa jej otvorili staré rany k Samiinmu otcovi. Johann začal žiarliť. Keď bol zavraždený Samiin otec, Vera začala upodozrievať každého - najprv Johanna a neskôr aj Gregora. Samia verila v Gregorovu nevinu, a preto sa so svojou mamou pohádala. Vera - ohrdnutá a ponížená vezme urnu s popolom svojho manžela a odíde z hotela.