Choď na obsah Choď na menu
 


C‛est ma vie: Eva a Robert

Obrázok

Tento článok má byť akýmsi zhrnutím celej série Evy a Roberta, ktorú sme mohli pravidelne vidieť na Das Erste počas posledného roka.

Nebudem tu vypisovať rozsiahle romány (séria Evy a Roberta bude, samozrejme, v dohľadnom čase aktualizovaná v rubrike "O SERIÁLI"), skôr sa chcem zamerať na to, aká táto séria bola.

Bola dlhá - neuveriteľných 266 epizód (za začiatok som rátala 1118, za koniec 1384). Začalo sa to veľmi neisto - a zrejme aj úplne najsmutnejšie, ako sa nová séria môže začať... no postupne si Eva a Robert získali srdcia fanúšikov nielen v Nemecku.

Čo sa mi na tejto sérií páčilo

- Robert. Nuž... užili sme si ho, ale stačilo. Robert je obľúbenec každého správneho fanúšika - proste vyrastené dieťa, ktoré sa nevie vyznať v samom sebe, nieto ešte v iných.

- Barbara. Áno, aj Barbary sme už mali dosť, ale treba ju trochu pochváliť. V podstate si neviem predstaviť inú osobu, ktorá by mohla proti Robertovi intrigovať... a Barbara bola výborne vymyslený charakter, ktorý sa už, žiaľ, vyčerpal, a tak verme, že sa vo Furstenhofe už nikdy neobjaví.

- Man sollte aufhören wenn es grad am schönsten ist. - V tom najlepšom treba prestať. Som rada, že to autori pochopili a už nemusíme trpieť Barbaru a jej "originálne spôsoby vraždenia". Ako som už povedala - užili sme si to, ale je čas na nové príbehy.   

 

Čo sa mi nie až tak páčilo

- Eva. Samozrejme, že je to dobrá seriálová postava, no je príliš tuctová - akonáhle sa stala hlavnou postavou, bola presne ako všetky jej predchodkyne - po uši zamilovaná, ale naivná a až príliš dôverčivá.

- Markus. Ako viete, bola som jeho veľkou fanúšičkou, ale keďže vo Furstenhofe nenašiel svoje šťastie, celá jeho postava vyznela akosi "ZBYTOČNE". Myslím si, že jeho príbeh ešte nie je uzavretý a verím, že sa raz do Bavorska vráti.

- A ešte jedna vec - neviem prečo, ale zdalo sa mi, že počas série bolo málo Pachmeyera a Zwickovej. Možno je to nesprávna domnienka, ale opäť by si zaslúžili trochu viac priestoru - spolu s našimi Sonnbichlerovcami.

A propos Sonnbichlers - aj tí sa zrejme dočkajú nových kulís o) Toto je ich nová obývačka - usudzujem to podľa fotiek s Marie zavesených pri krbe.

Obrázok

Príbeh teda začal, vygradoval zámenou partnerov a napokon sa dočkal nečakaného konca - Barbara odišla naozaj štýlovo. Tu je video utorkovej explózie.