Choď na obsah Choď na menu
 


SDL 360: EPIZÓDA 1382

pondelok, 26.september 2011 | DasErste.de / sturmderliebe.estranky.sk | Nela

Dnes je prvý deň nášho 5-dňového Špeciálu, v ktorom sa budeme venovať tohtotýždňovým dôležitým udalostiam v Sturm der Liebe. Prejdime k recenzii svadobného dielu, ktorý len pred pár minútami skončil na Das Erste.

Obrázok

Úvod epizódy nám ešte pripomínal "šťastné udalosti" posledných dní - Moritz pozval Theresu do Šanghaja, Eva sa zoznámila s Gitti a Theresou, všetci sa pripravovali na deň D.

Deň D prišiel dnes a čakali sme naň takmer 300 epizód. Začiatok sa však niesol dramaticky - Lena a Nils objavili v Leninom starom byte indíciu, ktorá dosvedčovala pobyt pani von H. Tá bola totiž taká naivná, že si informácie o lete zo Salzburgu do Frankfurtu napísala na papier, ktorý potom nechala pohodený na stole... Nevadí.

Prejdime k samotnej svadbe - tá trvala asi 5 minút čistého času. Až kým sa Alfons neprezradil, že "ja som len strýko", som bola celý čas v tom, že Evu privedie k oltáru Gustl... ten akosi zmeškal svadbu svojej jedinej dcéry.

Obrázok

Celý Evin styling sa niesol v štýle "Audrey Hepburn", Robert mal zase čiernu kravatu. Hildegard na poslednú chvíľu začala panikáriť, že si zabudla príhovor, no Alfons ju našťastie zachránil.

Aká by to bola svadba, keby neboli chýbali obrúčky... tentokrát sa s nimi omeškal Nils, ktorý bol aj s Tanjou svadobný svedok. V prvom rade sedeli Saalfeldovci s Valentinou a jej matkou v skutočnom živote, čo ostalo nevysvetlené. (nedozvedeli sme sa totiž, kto to vlastne je, že si zaslúžil sedieť tak vpredu)

No a potom nasledoval samotný obrad, prstienky a "When You Say Nothing At All", ktorá ani neznela v celej svojej dĺžke. 

Druhá časť epizódy sa už venovala svadobnej hostine - videli sme aj Sibylle, ktorá celá rozdrkotaná nešťastne niesla poháre a nepríjemne jej pri chôdzi štrngali. Takisto sme videli aj Lenu, ktorá napokon chytila svadobnú kyticu a potom sa odobrala s Andrém späť do hotela, čo sa im napokon (takmer) stalo osudným.Obrázok

Záver už patril pani von H, jej úžasnej parochni a darčeku, ktorý bol previazaný červenou stuhou a bol na ňom nápis "Všetko najlepšie Eva a Robert". Zvláštne tikanie tohto balíčku si všimol až Nils, na ktorého zvresk "BOMBA!!!" sa všetci rozutekali do strán a zavládol chaos, stres a panika. Hostia sa začali evakuovať trochu nešťastne - prečo zadným vchodom, keď reštaurácia je bližšie k hlavnému vchodu? o) Asi preto, že autori by si nedovolili bombou spustošiť hlavnú fasádu kaštieľa Vagen...

Na úplný záver už bolo len odpočítavanie sekúnd a nič. Tma.

Pozitíva: Bolo to pekné, bolo to svadobné - proste také, na aké sme pri SDL zvyknutí. Svadby, samy o sebe, sú už v podstate veľmi krátke, takže tých 48 minút vonkoncom nestačilo na to, aby som sa s Evou a Robertom rozlúčila, ale verím, že po explózií na to budem mať dosť času o) Najlepšou postavou tejto epizódy bol však bezkonkurenčne Xaver - scény so Sibylle, scény s výbušninou...

Negatíva: Vôbec sa mi nepáčili Tanjine ružové šaty - zato van Nordenovci nesklamali - Doris mala červené šaty a Moritz modré sako, biele nohavice a čierne ponožky. Pripomína mi trochu Bena... aspoň hlasom o) A ešte sa mi nepáčila torta - bol to alpský oslík Emil, ale taký... veľmi gýčový. To radšej na ňom Eva mohla docválať k oltáru, čo som kedysi navrhovala, ak sa pamätáte! :D

Celkovo to hodnotím super. Bola to typická svadobná epizóda, po tých ostatných 6-tich svadbách už trocha menej originálna, ale výbuch to vynahradí.

UŽ ZAJTRA POKRAČUJEME - čaká nás "explozívna epizóda". Nenechajte si to ujsť opäť o 15.10 na Das Erste/ORF 2.