Choď na obsah Choď na menu
 


SDL 360: EPIZÓDA 1383

utorok, 27.september 2011 | DasErste.de / sturmderliebe.estranky.sk | Nela

Dnes Sturm der Liebe špeciál pokračuje recenziou "explozívnej epizódy", ktorá len pred pár minútami skončila na Das Erste. Malá poznámka: Čítanosť včerajšieho špeciálového článku bola nižšia, zrejme preto, že bol zverejnený pod obrázkom Evy a Roberta v rubrike NOVINKY a bez väčšieho zvýraznenia, takže dnes som už na to pre istotu upozornila žltým popiskom, aby to naozaj všetci našli o)

Obrázok

Dnes bola asi najlepšia epizóda SDL všetkých čias... teda nechápte ma zle, nie že by som bola nejaká masochistka, ale táto epizóda mala všetko, čo by seriál mal obsahovať o)

Predovšetkým mala emócie - prvých 12 minút bolo v podstate sústavne ľudský žiaľ, chaos, stres a panika. Hotel Furstenhof naozaj "vyletel do vzduchu" (áno, za trochu zvláštnych okolností, ale k tomu neskôr :D), ale našťastie sa nikomu nič nestalo.

Teda až na Nilsa... ten z toho vyšiel najhoršie. Úprimne mi bolo počas celej epizódy najviac ľúto Tanje a dokázala som jej odpustiť aj ten hrozný outfit o) Theresa bola asi druhá na rade - tú zase zavalil pilier v miestnosti pre personál (fyzikálnym zákonom sa venujem v závere).

Síce nevieme, kadiaľ sa napokon evakuovali Eva a Robert, vieme, že Lena a André museli zliezať po provizórnom lane vytvorenom z posteľnej bielizne. Teda len André... ten totiž Lenu nechal stepovať v okne a zatiaľ zháňal rebrík. Lena bola asi druhá osoba, ktorej mi bolo najviac ľúto, hneď po Tanji o)

Obrázok

Strach a hrôza - proste katastrofa! Rovnako to bolo aj s Barbarou, ktorú trápili silné bolesti postrelenej nohy. Uznala však za vhodné, že Wernerova horská chata bude bezpečný úkryt a takmer tam bola odhalená, keď si Werner prišiel po svoju gumipušku. Keby som nečítala dopredu Vorschau, tak pri tej scéne asi skolabujem, také to bolo napínavé! :D

Barbara napokon ostala neodhalená, napačmala si vrecká peniazmi a šperkami a viac sme už nevideli... v ukážke na ďalšiu epizódu však zavolá Wernerovi, tak uvidíme o)

Ani v tejto epizóde však nechýbala láska. Tá bola vykreslená naozaj nádherne - Theresa a Moritz sú proste skvelí! Hrozne im to spolu pristane, až je škoda, že ich čaká taký smutný príbeh...Obrázok

Pozitíva: Táto epizóda naozaj mala všetko, čo mala mať, i keď pozerať sa na to nešťastie bolo niekedy fakt srdcervúce. Zvlášť by som pochválila hudbu - je to nejaká inštrumentálka, hrala v krátkych úsekoch počas celej epizódy a fakt tam zapadla.

Negatíva: Ako som spomínala, nie som fyzik, ale zopár detailov mi neuniklo... Bomba vybuchla v reštaurácií - zvláštne, že to vybilo okná na celom Západnom krídle, ale v samotnej reštaurácií nie... teda aspoň dvere do chodbičky boli takmer nepoškodené. Ale nápis "FURSTENHOF" a červený šiator pred vchodom to však neprežili. Zvláštne.

Takisto sa odrazu nejak rýchlo zmenilo počasie - na svadbe bol nádherný slnečný deň a o niekoľko hodín neskôr bolo už odrazu zamračené a takmer pršalo. 

Ale to sú proste DETAILY. Ktoré boli v tejto epizóde naozaj nepodstatné o) Ak ste túto epizódu nevideli, určite si ju pozrite, lebo máte čo ľutovať. Zverejníme video hneď, ako sa nejaké objaví na YouTube.