Choď na obsah Choď na menu
 


Michael Niederbühl

Erich Altenkopf (v slovenskom znení Ivan Šándor)

Obrázok

 Približný vek
 cca. 40
 Bydlisko  Hotel Fürstenhof
 Zamestnanie  lekár
 Príbuzní

 Deborah "Debbie" Fisher (dcéra)

 Fabien Liebertz/Niederbühl/Heinemann (syn)

 Korbinian Niederbühl (otec)

 Vzťahy

 Tanja Heinemann (one night stand)

 Charlotte Saalfeld (vzťah)

 Rosalie Engel (vzťah)

 Bedchart  1.miesto (56 bodov)

 

Minulosť
V minulosti Michael vyštudoval medicínu a mal ambulanciu v Mníchove. Má dcéru, ktorá žije v Amerike. Jeho otec bol taktiež doktor a staral sa o Cosimu s deťmi. Preto bol dobrým kamarátom s Lukasom. Neskôr Michaela vyhodili z mníchovskej nemocnice a musel si nájsť novú prax a ambulanciu.

Nová ambulancia alebo šťastie v nešťastí
Michael prichádza do Fürstenhofu, pretože si hľadá novú ambulanciu. Neskôr uzavrie nájomnú zmluvu s Wernerom Saalfeldom. Jeho hlavný odbor je ortopéd a všeobecný lekár. Na radosť z novej ambulancie usporiadal párty, kde pozval svojich známych a svojho otca.
S Michaelovým otcom Korbinianom, prichádza aj Cosima, ktorej sa hotel veľmi páčil. Michael zorganizoval otváraciu párty dobre a bol rád, že mal pri sebe aj otca. Korbinian pri tejto príležitosti požiadal Cosimu o ruku a zároveň jej povedal najväčšie tajomstvo. Cosima z pomsty zabila Korbiniana, pretože mu nepomohla, keď mal srdcový infarkt. Z Michaelovej rýchlej radosti z novej ambulancie, sa stal smútok za svojim nebohým otcom.


Tango so Charlotte

Onedlho Michael našiel spriaznenú dušu v Charlotte. Netrvalo rýchlo kým sa z nich stali priatelia, ktorí si radi zatancovali tango v Modrom salóne. Charlotte to takto vyhovovalo, ale Michael chcel viac a snažil sa ju získať. Po menšom boji s Wernerom, Charlotte získal a stal sa z nich pár.  Od začiatku to nemali vždy jednoduché pretože Charlotte si myslela, že je pre Michaela stará a on bude chcieť mať deti. Nakoniec sa to utriaslo a ich vzťah začal naberať harmóniu. Občas im intrigoval Werner, ale vedeli si sním poradiť. Po dlhšom čase to začalo medzi nimi škrípať pretože Charlotte začala žiarliť na Helen. Tá bola nová Michaelovou zdravotná sestra. Po čase ho začala baliť, a to sa Charlotte nepáčilo. Michael ju ubezpečoval že o nič nejde a že si to len namýšľa. Charlotte aj tak konala a chcela vyhodiť Helen z ambulancie. To sa zas nepáčilo doktorovi a so Charlotte sa pohádal. Neskôr ju sám prepustil a vo vzťahu medzi nimi zavládol na chvíľu pokoj.

Príchod Tanje
Táto chvíľa netrvala dlho pretože do Fürstenhofu prišla Tanja. Michael sa do nej veľmi rýchlo zahľadel. Spomenul si, že pred troma rokmi prežil s Tanjou noc na lesných slávnostiach. Ako sa neskôr ukázalo, Fabien bol syn Michaela. Charlote nevedela o čo sa jedná a veľmi často sa hádala s Michaelom pre žiarlivosť. Michael bol na vážkach, medzi Charlotte a Tanjou. Nakoniec sa rozhodol pre Charlotte a tajomstvo s Fabienom si nechcal pre seba. Vzťah s Charlotte sa opäť dával do normálnych koľají. Dokonca ju požiadal o ruku a svadba sa mala konať na jar. Michael po čase opäť začal myslieť na Tanju a ich syna. To si Charlotte všimla, a tak odložili ich svadbu. Po dlhšom čase sa prevalilo, že Fabien je Michaelov syn a Charlotte to s Michaelom ukončila na dobro. Ostali len dobrú kamaráti.


Pred tromi rokmi

Michael sa pred tromi rokmi zúčastnil lesných slávností, kde natrafil na Tanju. Veľmi dobre si spolu rozumeli. Tanja dostala sennú nádchu a Michael jej pred písal tabletky. Ona však nechtiac zmiešala tabletky s alkoholom a "prestala sa ovládať". Michael tiež nebol triezvy a spolu s Tanjou si užili noc, keď splodili Fabiena. Tehotná Tanja odišla do Talianska s tým, že nevedela kto je Fabenov otec a Michael ostal v Mníchove. Po troch rokoch keď na seba natrafili v hoteli, Michael hneď spoznal Tanju. Keď sa však dozvedel, že Tanja hľadá otca jej trojročného syna a hľadala muža, ktorý s ňou bol na lesnej zábave, Michael skamenel lebo si začal uvedomovať, že Fabien je jeho syn.
Držal to dlho v tajnosti. Vedel o tom len Alfons. Michael to chcel v každom prípade utajiť, ale Alfons ho stále tlačil, nech sa prizná. Náhodou sa to dozvedel aj Nils, ale ten to nevyzradil. Keď to však vyšlo najavo, Tanja sa s Michaelom pohádala a obvinila ho že je bezcharakterný chlap a Fabiena mu nedá aby jej syn nemal zlý vzor. Nakoniec sa to utriaslo a z Tanje a Michaela sa stali priatelia.  Michael sa aj pokúšal s Tanjou niečo mať, ale ona mala Nilsa. Nakoniec to aj tak nevydržali a Michael s Tanjou sa vyspali.


Kariéra vo Fürstenhofe

Michael je ako doktor profesionál. V hoteli mal veľmi veľa prípadov, ktoré zvládol dobre. Jeho prvý veľký prípad nastal, keď sa mal postarať o Sandru po transplantácii srdca.
Okrem bežných hotelových hosťov a dedinských pacientov sa staral aj o Cosimine choré srdce. Cosimu nikdy nemal rád, ale ako svoju pacientku ju musel rešpektovať. Neskôr ju začal podozrievať, že ona zabila jeho otca. Aj mimo ambulancie sa Michael ukázal ako dobrý lekár. Poskytol Sandre prvú pomoc, keď ju s Lucasom zasypala lavína. Na horskej chate dokonca operoval slepé črevo Katiji v spolupráci jej brata Nilsa a Bena. Dobrý doktor a terapeut sa ukázal pri prípade s Rosalie, keď sa prebrala s kómy. Špičkovo sa o ňu staral, pomohol ju naučiť sa znovu chodiť a pomohol jej pomaly obnoviť stratenú pamäť.


Nový vzťah
Po dlhšej samote sa Michael dal do kopy s Rosalie. Ona sa prebrala s kómy a hneď ako ho prvýkrát uvidela, zamilovala sa doňho. Michael sa to dozvedel pri terapii keď jej dal sérum pravdy, aby si spomenula na veci, pred tým ako upadla do kómy. Rosalie namiesto toho aby si spomenula, vyzná lásku Michaelovi. Michael sa tomuto bránil pretože ona bola jeho pacientka a medzi jeho profesiou a súkromným životom robil hrubú čiaru. Neskôr aj tak neodolal a začal si s Rosalie. Vyzeralo to na krásny vzťah, po ktorom vždy Michael túžil. Všetko prebiehalo super, rozumeli si, dopĺňali sa a ich vzťah bol harmonický. Až kým ma scénu neprišiel Jacob. Jacobovi sa Rosalie veľmi páčila. Chcel ju mať za každú cenu a preto jej dvoril. Rosalie odolávala pretože mala Michaela, ale po čase sa jej to začalo páčiť pretože mali o ňu záujem dvaja muži.
Neskôr začala Jacoba provokovať a nakoniec to začala ťahať s oboma. Musela sa rozhodnúť či ostane pri Jacobovi alebo pri Michaelovi.


Pekne od začiatku

Michael jedného zimného dňa išiel na koni a to sa mu stalo osudným. Kôň sa potkol a spadol s Michaelom. Po tomto páde sa mu začal zhoršovať zrak, až nakoniec oslepol úplne. Bol to preňho úder pod pás pretože ako slepý doktor skončil. Musel byť odkázaný na svojej slepeckej paličke a na ľuďoch- hlavne sa Rosalie. Ani pre ňu to nebolo jednoduché starať sa o slepého človeka a pomedzi to, mala románik s Jakobom.
Ukázalo sa že na vyliečenie Michaela je šanca mizivá. Od tej chvíle stratil nádej a začal rozmýšľať nad tým, že zavrie svoju prax a ambulanciu predá. Onedlho sa jeho stav zmenil a pomaly sa mu zrak začal vracať.