Choď na obsah Choď na menu
 


FANTAG 2011: VIDEÁ

Pripravili sme pre vás malý špeciál "FANTAG 2011" so všetkými možnými videami, ktoré sa doteraz na YouTube objavili - žiaľ, nie je v našich silách ich titulkovať, takže sú v pôvodnom jazyku s krátkym popisom, o čo asi ide o)

 

Krátky prehľad

Moderátorka: Nicola Tiggeler (die BvH)

Zúčastnení: všetci z aktuálneho castu okrem Kathleen Fiedler (die Gitti) + Johanna Bonninghaus (die Lena)

Špeciálni hostia (4 kusy): Tobias Dürr, Lea Marlen Woitack, Uta Kargel, Andreas Borcherding

Najkrajší pár (fan. hlasovanie): Hildegard a Alfons

Najskôr oficiálny Bericht... jeho autorom nie je nik iný ako Michael Sandorov známy ako poslíček Peter, ktorého síce stále vidíme na obraze, no nikdy sa mu nedostane česti povedať nejakú repliku o)

Príspevok (áno, der Peter má taký rakúsky prízvuk :D) pojednáva o návrate Andreasa Borcherdinga - ten sa rozhodne vyhľadať svoju vrahyňu BvH. Okrem toho herci hovoria o tom, aké je super, že sa niečo ako Fantag vôbec organizuje a Nicola Tiggeler hovorí o tom, že autori ju v poslednom čase nemali veľmi v láske, pretože jej pripísali na konto niekoľko ďalších vrážd.

 

Rozhovor s Utou Kargel alias Evou - Nicola spomína nakrúcanie "Evinho únosu" - scénu, kedy Barbara uverila, že Robert do lesa na odovzdávku naozaj priniesol Valentinu - hovorí, že to bola Barbarina "neskutočná hlúposť, ktorá napokon aj bola potrestaná". 

Uta momentálne býva v Berlíne, kde študuje kulturológiu a niečo ďalšie, čo neviem preložiť (Kunst- und Bildgeschichte). Rozhovor sa napokon končí Nicoliným návrhom, že by mohol vzniknúť SDL spin-off, ktorý by sa odohrával vo Verone a Barbara by v ňom opäť intrigovala proti Eve a Robertovi, ktorí by medzičasom mali 3 deti a 2 oslov o)

 

Ďalej tu máme aj rozhovor s Juliou Mitrici - tá hovorí o tom, že okuliare nosí len v seriáli, kde na sebe zároveň mala aj úžasný hot-dog kostým s "korunou vykladanou klobáskami" o)

 

V rámci ďalšieho programu mala Ines Lutz za úlohu čapovať pivo, Florian Stadler hral tenis, Erich Altenkopf mal obviazať hlavu jednej z návštevníčok "podľa Moritza", Jan van Weyde mal za úlohu uviazať 3 kravaty, no a Moritz (ešte v podaní Moritza Tittela) mal za úlohu poskladať nejakú stavebnicu (ako architekt). Vo všetkých týchto súťažiach (samozrejme) herci nechali vyhrať svojich protivníkov z publika.

 

Ďalší rozhovor - s Leou Marlen Woitack, ktorá rozpráva o svojom castingu, na ktorom musela hrať s Janom van Weyde - scéna bola o vykladaní tarotových kariet, ktoré Debbie obľubovala (narozdiel od herečky). Lea sa medzičasom (ako veľa hercov z SDL) sťahuje "na sever" - do Hamburgu a Hannoveru (odkiaľ je aj Nicola Tiggeler).

 

Toto je podľa mňa najlepší rozhovor - nielen kvôli Judithinmu hurónskemu smiechu :D Nicola spomína ich spoločnú scénu (ktorých bohužiaľ nemali veľa) a v tejto scéne Barbara plakala, pretože bola tehotná a Tanja sa tomu divila. Obe herečky hovoria o tom, ako sa pri tejto scéne nasmiali a Judith neskôr hovorí o svojom treťom štúdiovom albume "Ganz nah" - "Celkom blízko", ktorý vyšiel 3.júla tohto roku.

 

 

A teraz jedna veľká sranda - Sepp Schauer prekladá úvodnú zvučku "Stay" do bavorčiny a Nicola Tiggeler mu asistuje s prekladom... Ja som to oficiálne prekladala v nemecko - bavorskom translatore:

Vom erstn Sonnnenstrahl in da fruhe
bis zuam letztem Kuss in da Nacht

nur a Dog ohne di

i konn mein Herz wegschmeissn

sog moi, hoast du ned, dass i di bitte, do zua bleibn!

Bleib do, bleib do!

 

A napokon video od jednej fanúšičky - najmä z prehliadky kulís. Môžeme tam vidieť, ako sú kulisy vlastne postavené - piváreň sa nachádza hneď pri miestnosti pre personál, byt Doris je oproti Michaelovej ordinácií.

Za veľkými dverami v byte Saalfeldovcov (ktoré nikdy nevidíme otvorené) sa nachádza režisér a strihači, ktorí nakrútený materiál hneď spracujú. 5:13

Takisto vidíme aj dve lokality, ktoré v SDL ešte nie sú - Michaelov a Andrého byt, ktorý bude v budove pivárne - naľavo je kúpeľňa, z ktorej sa dá ísť do kancelárie pivárne (dvere s nápisom BURO) a napravo je samotný byt.  7:13 - 7:25.  

A ešte jedna lokalita - Theresin byt, ktorý uvidíme už budúci týždeň. Nájdete ho na 2:57.