Choď na obsah Choď na menu
 


GLOSA (3)

Sonnbichlerovci sa dočkali. Käthe a Gustl sa v priebehu okamihu rozhodli, že sa chcú zobrať a aj tak urobili. A rovno aj odišli. Veď už bolo až hrozivo zábavné sledovať ako Sonnbichlerovci strácajú všetky zábrany a zásady svojej slávnej slušnosti a správnosti, len aby dali hentých dvoch dohromady. Boli ochotní luhať, manipulovať a vymýšľať si – nie výrazy, ktoré v súvislosti s nimi bežne používame : )

Takže Käthe a Gustl. Hodia sa k sebe minimálne tými divokými účesmi.

Obrázok

A k Sonnbichlerovcom ešte táto Hildegardina pravačka Alfonsovi : )

Obrázok

Vlastne nie, tu je ešte obrázok Hildegard za mlada. Autor – Gustl.

Obrázok

No, trocha o oblečení. Markus bol na turistike v koženej bunde a rifliach, ako dáka rockstar. Zabudol som spraviť obrázok, tak len verbálne interpretujem : )

Ďalší kto zaujal ošatením, bol André. Strašne sa snažil kvôli Lene vtesnať sa do úzkych rifiel, a potom si tak urputne dokazoval, že je mu v nich fajn, že sa mu vzadu roztrhli. Práve keď zaklopala Lena. Z tejto situácie pre zmenu fotku mám, ale napokon som sa rozhodol, že to nikto aj tak nechce vidieť druhýkrát, radšej : )

Každopádne, Andrého komantár bol: „Der Stoff is heutzutage auch nicht mehr so stoppig. / Látka v dnešnej dobe už tiež nie je taká pevná ako bývala.”

Lena mala z toho celého len zábavu a doberala si Andrého aj takýmito vetičkami: „Za 5 minút sa stretneme dole pri schodoch. Alebo tam nestíhaš tak rýchlo prísť, v tvojom veku?“

Neskôr sa vo Fürstenhofe zjavila jedna z obetí Andrého kariéry sobášneho podvodníka (zariadila to samozrejme Barbara) a kuchárovi pekne zavarila. Spovedal sa potom Niederbühlovi a ten napokon len zhrozene vyhŕkol: “André, du bist ein Gauner!!”

Súci na kriminál je aj Xaver, ktorému sa stále nedarí odheslovať cd so zoznamom daňových podvodníkov. Sľubuje si od toho ale veľa, lenže medzičasom sa naňho nalepili aj Tanja s Nilsom, a Sibylle taktiež a chcú svoj podiel. Len ten zoznam nie a nie vytiahnuť z toho CD.

Herr Steindle si ale verí ako vždy: „Som v podstate taký moderný Robin Hood, robím štátu službu. Jasné, že chcem aby aj mne z toho niečo kvaplo.“

Výsledok toho celého si vysníval zhruba takto:

Obrázok

A ešte potom Rosalie ponúkol takú klasickú fürstenhofovskú vetu (už som zabudol presné okolnosti konverzácie): „Machst du jetzt auch Hobby-Psychologen, ja? / Robíš teraz aj hobby-psychologičku, či čo?“

Charlotte navštívila Roberta v base a priniesla mu supermoderný kazeťák alebo čo to je. Rozhodne to už nikto nepoužíva. Teda okrem Saalfeldovcov : )

(To isté platí o Xaverovom cd. To som už asi 5 rokov nemal v ruke!)

Obrázok

No ale späť k Charlotte: “Neboj sa, Pachmeyer ťa dostane von, ešte vždy žijeme v právnom štáte.”

Robert: “Áno, áno, presne preto ja sedím tu a Barbara si behá po slobode!”


Charlotta potom poučovala Wernera o Barbare: “Táto osoba má oproti tebe a Robertovi jednu výhodu – chladnú hlavu.”

Werner a André farbisto vysvetľovali komisárovi, čo robili v lese (ničili dôkazy). Mu tam vykladali rôzne bájky, totálne ajeto, klasickí bratia Konopkovci.

Komisár to aj patrične ocenil: “Das war eine sehr schoene Vorstellung, damit solltet ihr auf Tour gehen. / To bolo veľmi pekné predstavenie, mali by ste s tým ísť na turné.”

Pachmeyer vyhecoval Evu, aby videl, či bude vedieť pred komisárom dôveryhodne povedať, že s vraždou Götza nič nemá. A keď už bola na pokraji nervového zrútenia, tak ju začal chváliť: “ Výborne ste to zahrali, aj slzy k tomu, super!”

Inak, keď sa Efi chce robiť dôležitá, tak sa takto ohlasuje v telefóne: “Krendlinger am Aparat” :))

No, mám tu ešte malý André-špeciál. Malý výňatok zo širokej palety grimás Joachima L.:

Obrázok

(po kliknutí zväčšenie obrázku)

 

Ale nechcem končiť tak nevábne, takže dajme si jednu Rosalie. V rifliach, to sa často nevidelo, myslím. A Sibylle k tomu.

Obrázok

Dnes to bola posledná glosa pred letom, ale nezúfajte - verím, že sa mi s d.g. podarí nadviazať spoluprácu aj na jeseň, ale nechcem nikoho do ničoho tlačiť o) Počas leta bude zverejňované to, čo ešte nikdy neuzrelo svetlo sveta, ale ostalo to len v mojej emailovej schránke. Okrem toho budeme neskôr voliť "Najlepšiu hlášku SDL" za prvý polrok 2011, som sa rozhodla, ale o tom neskôr... o)