Choď na obsah Choď na menu
 


Lena Zastrow

Johanna Bönninghaus  

Obrázok

 Približný vek
 cca. 30
 Bydlisko  Podkrovný byt
 Zamestnanie  Čašníčka, majiteľka bistra
 Príbuzní

 Markus Zastrow (brat)

 Lukas Zastrow (brat)

 Cosima Saalfeld (matka)

 Götz Zastrow (otec)

 Vzťahy

 Stephan Winter (manželstvo)

 Robert Saalfeld (vzťah)

 André Konopka (vzťah)

 Bedchart  17.miesto (16 bodov)

 

Minulosť

Lena Zastrowová je jednou zo štyroch detí Cosimy a Götza Zastrowovcov, prvýkrát prišla do hotela kvôli svadbe svojho brata Lukasa. Predtým však viedla divoké manželstvo s mafiánom Stephanom Winterom a naivne verila v jeho dobro. Avšak Stephan ju dlhšiu dobu len zneužíval. Preto sa s ním rozhodla skoncovať a utiekla z domu.

 

Príchod a tajomstvá

Jej opätovný príchod sa spája s otcom - ten mal totiž byť jej právnikom vo veci rozvodu so Stephanom. Lena však na list, ktorý adresovala Markusovi napísala aj svoju aktuálnu adresu, a tak sa Stephan do Furstenhofu rýchlo dostal.

Najskôr svoju ženu len zastrašoval, no potom prišlo aj na vážnejšie činy - uniesol ju spolu s Robertom na horskú chatu. Odtiaľ boli našťastie po pár desiatkach hodín zachránený a Stephan Winter zatknutý políciou.

Problémy však neustali - Götz totiž svoju dcéru obviňoval zo smrti jej brata Markusa. Znášať túto krivdu bolo pre ňu niekedy ťažké, a tak siahla po fľaši alkoholu. Oporou sa jej snažil byť Robert, do ktorého sa Lena postupom času zaľúbila.

 

Aféra

V čase, keď Lena začala pracovať v reštaurácií hotela, mal však Robert Saalfeld vzťah s Evou Krendlingerovou, ktorý sa však po krátkom čase skončil, a tak Lena vycítila svoju šancu.

No veľa toho nedosiahla - Robert totiž Lenu pokladal skôr za dobrú kamarátku ako potencionálnu partnerku. I napriek tomu sa však dostala do blízkosti jeho dcéry Valentiny, o ktorú sa istý čas starala. Robert a Lena napokon mali krátky vzťah, no kuchár napokon pochopil, že stále miluje Evu...

 

Návrat minulosti

Všetko sa zmenilo, keď do Furstenhofu prišiel Lenin údajne zosnulý brat Markus Zastrow, ktorý mal zahynúť pri nešťastí na jazere pred desiatimi rokmi. Pri pohľade na svojho brata mala Lena najskôr pocit, že má halucinácie.

A nielen ona. Pre všetkých obyvateľov Furstenhofu bol Markusov návrat obrovským šokom. A to aj pre Evu, ktorej city k Markusovi sa opäť vrátili a dali sa dokopy.

Lenin exmanžel Stephan sa však nevzdal - z väzenia sa ju rozhodol vydierať. A to pomocou Nilsovho otca Curda Heinemanna, ktorý pre Lenu pracoval v bistre. Tá dlhú dobu ani len netušila, že jej zamestnanec ju vlastne vydiera.

Celé sa to začalo len nevinne krimi-knihou a čiernou maskou, no Lena sa napokon úplne pomiatla a potrebovala lekársku pomoc. Neskôr sa odhalilo, že za útokmi na ňu stojí jej exmanžel Stephan, ktorý ich realizoval cez Curda Heinemanna.

 

Vražda v hoteli

Lena napokon zistila, že Curd bol Barbariným komplicom a voči nevlastnej matke začala otvorene bojovať. Najskôr len slovnými útokmi, no keď bol zavraždený jej otec Götz, bola to už pre Lenu prisilná šálka kávy.

Bola si na sto percent istá, že Barbara je schopná všetkého a vypísala miliónovú odmenu tomu, kto ju dokáže usvedčiť. Dlho sa to však nedarilo - Lena vytvorila koalíciu s Robertom, ktorý sa na istý čas nevinne dostal do väzenia.

Jej brat Markus ostal pod Barbariným vplyvom a neveril, že by bola schopná zavraždiť človeka. Medzi Lenou a jej bratom tak došlo k niekoľkým nezhodám, no v pravú chvíľu pochopili, že po smrti otca musia držať spolu.

Lena naďalej otvorene obviňovala Barbaru, no tú sa stále nepodarilo usvedčiť. Pribudli jej však ďalšie starosti - jej brat Markus sa dozvedel šokujúcu diagnózu o mozgovom tumore. Preto sa ho rozhodla spolu s Evou pred ťažkou operáciou podporovať.