Choď na obsah Choď na menu
 


Robert Saalfeld

Lorenzo Patané (v slovenskom znení Vladimír Kobielsky)

Obrázok

 Približný vek
 cca. 30
 Bydlisko  Hotel Fürstenhof
 Zamestnanie  Šéfkuchár v reštaurácií, majiteľ bistra
 Príbuzní

 Charlotte Saalfeld (matka)

 Werner Saalfeld (otec)

 Alexander Saalfeld (nevlastný brat)

 Laura Saalfeld (nevlastná sestra)

 André Konopka (strýko)

 Vzťahy

 Marie Sonnbichler (vzťah)

 Barbara von Heidenberg (one night stand)

 Miriam von Heidenberg (manželstvo)

 Viktoria Tarrasch (vzťah)

 Eva Krendlinger (vzťah)

 Lena Zastrow (vzťah)

 Bedchart  5.miesto (38 bodov)

 

Päťhviedzičkový šéfkuchár

Robert Saalfeld sa prvýkrát objavil už v prvej sérií - v reštaurácií pracoval ako šéfkuchár. Vďaka svojej výbušnej povahe sa párkrát s kuchynským personálom dostal do situácií, do ktorých by sa za normálnych okolností nedostal.

Jeho priateľkou bola Marie Sonnbichlerová - dcéra Sonnbichlerovcov, ktorá práve v tom čase nečakane otehotnela. Po hádke s Robertom si však nechtiac spôsobila úraz a o dieťa prišla. Keďže v ich vzťahu nasledovali len ďalšie výmeny názorov, Marie a Robert uznali, že bude lepšie, ak sa rozídu.

Robert sa preto začal viac venovať práci - prijal novú posilu do kuchyne, Lauru Mahlerovú, ktorá si postupne získala jeho rešpekt ako uznávaná kuchárka.

V súvislosti s jej príchodom vyplávala na povrch šokujúca informácia - Laura je Wernerova dcéra! Robert potreboval hodnú chvíľu na to, aby túto informáciu spracoval, no hneď ho zasypala ďalšia - jeho brat Alexander je Alfonsovým, nie Wernerovým synom.

To bolo už pre Robertove ego dosť, a tak nasledovalo niekoľko hádok s jeho otcom, ale i matkou, ktorá v tom čase opäť bojovala s rakovinou a potrebovala Robertovu podporu.

 

Láska na prvý pohľad

Pri joggingu v lese Robert prvýkrát natrafil na svoju veľkú lásku - Miriam von Heidenbergovú. Bola skúsená jazdkyňa na koni, a to i vďaka tomu, že bola pripútaná k invalidnému vozíku. Keď sa to Robert dozvedel, bol sklamaný, no o Miriam stále javil záujem.

O niečo horšie to bolo, keď sa dozvedel, že Miriam je dcéra Barbary von Heidenbergovej - bohatej a intrigánskej vdovy, ktorú obviňovali zo smrti jej manžela - podnikateľa Wolfganga von Heidenberga.

Robert si ešte pred príchodom Miriam užil krátku aférku s Barbarou, ktorá tak voči nemu mala prvý tromf v rukáve. Po celý čas sa ich snažila len rozdeliť a dobre vedela prečo - ak sa jej nevlastná dcéra Miriam vydá do 25-tych narodenín, získa plné poručníctvo nad svojim dedičstvom po otcovi.

 

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí

Kým sa Robert a Miriam spoznávali, niekto bol ešte rýchlejší. A síce Maxim Klinker - Emden. Tomu sa rýchlo podarilo získať si Miriamine srdce, i keď bol v skutočnosti len zbabelý sukničkár, ktorého napokon vydierala aj Barbara.

Miriam však Maximovmu dvoreniu neodolala a oficiálne sa z nich stal pár. Robert najskôr reagoval pokojne, no neskôr sa s Maximom dostal do niekoľkých slovných či fyzických potýčok.

Tam, kde bojovali dvaja muži o lásku jednej ženy, však zvíťazil niekto iný - a to Barbara, ktorá docielila to, čo chcela. Získala si lásku Wernera Saalfelda, Robertovho otca a zostala spolu s Miriam bývať v hoteli. Okrem toho naďalej servírovala svojej nevlastnej dcére podarené klamstvá, a tak si stále viac a viac získavala jej dôveru.

 

Stará láska

Barbare však nehral do karát príchod Felixa Saalfelda - muža, do ktorého bola Miriam v minulosti zamilovaná. Po rozchode s Maximom sa síce opäť viac zblížila s Robertom, no ich vzťah netrval dlho - Miriam sa v tom čase snažila opäť začať chodiť a bol to práve Felix, kto jej pomáhal s prvými krokmi.

Barbara čoskoro pochopila, že Miriam nesmie začať chodiť, a tak sa jej v tom snažila všemožne zabrániť. Už vtedy si získala Robertovu nenávisť. Ten jej okrem toho zazlieval aj to, že vydierala jeho matku Charlottu, ktorá napokon musela odísť do Afriky.

A keďže Robert Miriam neustále tvrdil, že Barbara ju chce len oklamať, Miriam sa od neho úplne obrátila a dala sa dokopy s Felixom.

Pre Barbaru bol opäť oheň na streche - Miriamine narodeniny sa blížili. Preto sa rozhodla uniesť Felixa a požadovala obrovské výkupné. Felixa napokon zachránila polícia, no Barbaru nikto nedokázal usvedčiť.

 

Prebudenie a pomsta

Robert hľadal útechu vo Felixovej sestre Viktorii Tarraschovej, ktorá sa do šéfkuchára skutočne zamilovala. No ich vzťah dlho nevydržal - Robert totiž stále myslel len na Miriam.

Tá konečne pochopila, že Barbara je zákerná intrigánka a rozhodla sa tesne pred svojimi 25-tymi narodeninami zosobášiť s Felixom v dánskej Kodani. Pre Roberta to síce bola osobná tragédia, no aspoň malý úspech voči Barbare, ktorej tým pádom nepripadlo celé Miriamino dedičstvo.

Robert sa preto rozhodol dostať Barbaru za mreže a postupne sa mu podarilo presvedčiť aj Miriam, aj Felixa. Vzťah medzi nimi sa však po istom čase tiež rozpadol, a tak Robert pochopil, že má veľkú príležitosť, ako si získať Miriaminu lásku.

Felix a Robert sa však "v boji o Miriam" pobili a Robert si zranil nos, pričom následne stratil zmysel rozoznávať vône a chute. Svoju kuchársku kariéru považoval za zničenú a rozhodol sa napísať kuchársku knihu.

Po čase sa však s Miriam opäť dal dokopy a jeho zmysly sa vrátili. To už však nastal čas pomsty - Barbara sa rozhodla vytiahnuť Wernera na horskú lúku nad vysokým útesom.

Jej plán však nevyšiel, pretože ju Robert a Miriam odhalili a podarilo sa im zastaviť Barbarin útok na Wernera, ktorého za ten čas stihla len omráčiť. Barbara napokon v dramatickej scéne nad horským útesom ohrozovala aj Miriam, ktorá takmer spadla do údolia.

Napokon to však dopadlo presne naopak - Barbara sa na jednom z kameňov pošmykla a spadla dole. Všetci ju pokladali za mŕtvu, no jej telo nikdy nebolo nájdené.

 

Druhý začiatok

Láske Miriam a Roberta tak nič nestálo v ceste. Až do príchodu Robertovej sesternice Leonie Preisingerovej, ktorá pre náhle problémy nutne potrebovala darcu pečene.

Robert sa podujal na túto nebezpečnú úlohu, no po transplantácií ho čakali nepríjemné komplikácie - najskôr upadol do kómy, v ktorej takmer zomrel a potom opäť stratil zmysli - tentokrát však emócie. K Miriam už nič necítil.

Pre tú to bola obrovská rana. Rovnako však pre Leonie, ktorá sa cítila vinná za Robertovu diagnózu.

Vzťah Miriam a Roberta však pokračoval a Miriam si začala budovať kariéru - stala sa z nej parfumérka so sídlom v romantickom Paríži. Tam absolvovala niekoľko služobných ciest, ktoré absolvovala bez Roberta.

 

Šťastný koniec

Robert si však v Paríži napokon našiel malú reštauráciu a spolu s Miriam boli rozhodnutí odísť do Francúzska začať nový život.

Veci sa však pohli - keď Miriam pri jazde na koni spadla, Robert ju našiel v lese bezvedomí a práve tam opäť objavil svoje stratené emócie. O Miriam mal veľký strach a jeho city sa opäť vrátili.

Veci sa náhle obrátili na dobré a Miriam a Robert usporiadali malú symbolickú svadbu v hoteli, nakoľko nemohli mať právoplatný obrad, pretože Miriam bola stále vydatá za Felixa. Po svadbe spoločne odišli do Paríža.

 

Bojová úloha: Barbara

Robert sa vrátil do Furstenhofu asi o dva roky neskôr, a to s jedinou úlohou: svedčiť v procese s Barbarou von Heidenbergovou a dostať ju za mreže s čo najvyšším trestom.

To sa však nepodarilo úplne podľa jeho predstáv, nakoľko Barbara zo súdu vyviazla len s podmienečným trestom. Pre všetkých Saalfeldovcov to bol veľký úder pod pás.

Krátko po Barbarinom návrate však Robert musel riešiť iné problémy - osobnejšie. Jeho žena Miriam predčasne porodila ich dcérku Valentinu. Pôrod bol sprevádzaný komplikáciami a Miriam ho napokon neprežila.

Pre Roberta to bol krutý úder osudu, ktorý ťažko rozdýchaval ešte niekoľko týždňov. Jeho rodina, rovnako ako Eva Krendlingerová, s ktorou sa zoznámil vo Furstenhofe, sa preňho snažila byť oporou.

 

Obdobie temna

Robertov smútok nikto a nič nedokázal prekonať - za Miriam trúchlil vo dne i v noci a neraz siahol aj po fľaši alkoholu. Výchova jeho dcéry Valentiny tak zostala len na Eve, ktorá sa stala jej oficiálnou opatrovníčkou.

Keď však Barbara zistila, že Valentina by mohla byť kľúčom k Miriaminmu dedičstvu, rozhodla sa konať. Chcela dokázať, že Robert nie je biologickým otcom svojej vlastnej dcéry.

Dokonca angažovala aj mladého Francúza Alaina Brianda, ktorý mal tvrdiť, že mal s Miriam tajný pomer a Valentina je jeho dcéra. Robert však všetky Barbarine plány prekukol a našťastie sa včas zobudil a začal sa starať o vlastné dieťa.

Keď sa Alain začal Barbare vyhrážať, tá ho jednoducho zavraždila, aby zahladila všetky dôkazy. Keď jej niekoľkonásobné sfalšovanie genetických testov nevyšlo, pochopila, že Miriamine peniaze už nikdy neuvidí.

 

Nový začiatok

Eva bola šťastná, že si Robert konečne našiel cestu k svojej vlastnej dcére a postupne si našli cestu aj sami k sebe.

Eva sa naďalej starala o Valentinu a spoločne navštívili aj taliansku Veronu, kde mal Robert zastúpiť svojho kamaráta Gianniho Marzoni v reštaurácií. Práve tam si na romantickej prechádzke mestom Rómea a Júlie uvedomil svoje city k Eve a prvýkrát sa pobozkali.

Po návrate z Talianska sa začali oficiálne prezentovať ako šťastná rodinka. Robert pochopil, že jeho smútok za Miriam je už preč a i keď je mu hrozne ľúto, čo sa stalo, vie, že miluje Evu.

Ich vzťah však nemal dlhé trvanie - Eva totiž zažila šokujúci návrat jej expriateľa Markusa Zastrowa, o ktorom si všetci mysleli, že je už 10 rokov mŕtvy.

 

Ľúbi ma, neľúbi ma...

Keďže po Robertovi už dlhšiu dobu hádzala okom Markusova sestra Lena, netrvalo dlho, kým medzi nimi prišlo k prvému zblíženiu.

Začiatok ich vzťahu však bol neistý - Lena brala Roberta ako svoju veľkú lásku. Robert Lenu skôr ako dobrú kamarátku. Nasledovalo niekoľko hádok s Evou, zverenie Valentiny do Leninej opatery a potom aj niekoľko hádok s Lenou.

Ani tento vzťah dlho nevydržal, a tak Robert opäť zostal sám a žiarlivo sa prizeral na vzťah Evy a Markusa.

Niekoľkokrát Eve vyznal svoju lásku, no tá si bola istá svojimi citmi k Markusovi, ktorý ju dokonca požiadal o ruku. Robert to trávil ťažko, no Evino rozhodnutie sa rozhodol rešpektovať.

Na jeho šťastie (a nešťastie zároveň) sa však svadba neuskutočnila, keďže bol zavraždený Markusov otec Gotz Zastrow. No nikto netušil, že jeho vrahyňou je Barbara von Heidenbergová. Nikto, až na Roberta...

 

Bojová úloha 2: Barbara...

Robert, ako aj Lena boli presvedčení, že za vraždou Gotza Zastrowa stojí Barbara. Tá však od začiatku hrala úbohú obeť, na čo jej Markus a na istý čas aj Eva, naleteli.

Barbariným jasným plánom bolo hodiť vinu na Roberta, čo sa jej aj úspešne podarilo. Komisár Meyser bol voči celej rodine Saalfeldovcov už dlhší čas zaujatý a keďže Robert nie je trpezlivý typ osoby, praskli mu nervy a tým sa dostal za mreže.

Barbara jasala, že jej plán konečne vyšiel. Eva bola nešťastná, že Robert - človek, ktorý by nikdy nemohol byť vrahom - je vo väzení a pravidelne ho navštevovala. Písali si listy a Eva Roberta pravidelne zásobovala svojimi kresbami.

Pri tomto momente si obaja uvedomili, že sa milujú a že Evin vzťah s Markusom je len fraška. Pachmeyerovi sa ako právnikovi podarilo Roberta vytiahnuť z väzenia na kauciu.