Choď na obsah Choď na menu
 


Charlotte Saalfeld, rod. Hofer

Mona Seefried (v slovenskom znení Oľga Šalagová)

Obrázok

 Približný vek
 cca. 60
 Bydlisko  Hotel Fürstenhof
 Zamestnanie  obchodná riaditeľka
 Príbuzní

 Robert Saalfeld (syn)

 Alexander Saalfeld (syn)

 Hanna Saalfeld (vnučka)

 Valentina Saalfeld (vnučka)

 Vzťahy

 Alfons Sonnbichler (pred začatím seriálu, vzťah)

 Werner Saalfeld (rozvedené manželstvo)

 Hans Blankenfels (vzťah)

 André Konopka (vzťah)

 Michal Niederbühl (zásnuby)

 Bedchart  14.miesto (22 bodov)

 

Minulosť

Charlotta Saalfeldová sa vydala za Wernera Saalfelda, ktorý prijal jej meno a Charlotta svojho muža oficiálne prezentovala ako Alexandrovho otca. Ako však neskôr vyplávalo na povrch, svojho syna Alexandra mala zo vzťahu s recepčným Alfonsom Sonnbichlerom. Túto pravdu zamlčiavala, aby ju rodičia nevyhodili z domu, ako to urobili s jej sestrou Elisabeth.

 

(Ne)šťastné manželstvo

Vzťah Charlotty a Wernera sa zdal spočiatku úplne bezproblémový, ale už čoskoro sa začali objavovať prvé trhliny.

Prvou príčinou rozvodu bola vtedajšia obchodná riaditeľka Cora Frankeová, s ktorou mala Charlotta blízky vzťah a pokladala ju za osobu, ktorej môže bezhranične dôverovať. Cora však mala tajnú aféru s Wernerom, o ktorej sa nikto nemal dozvedieť.

Ďalším dôvodom bolo Charlottino opätovné ochorenie - už druhýkrát sa musela pasovať s rakovinou. A to bola pre Coru šanca, ako sa Charlotty zbaviť - snažila sa jej nahovoriť pofidérnu "liečbu bylinkami", i keď sama vedela, že je to úplne bez účinku. Za svojím cieľ - Wernera a kopu peňazí - však bola ochotná urobiť čokoľvek, a to aj zbaviť sa Charlotty takýmto nedôstojným spôsobom.

Vzťahu Wernera a Charlotty neprospelo ani odhalenie, keď sa zistilo, že práve Werner je Laurin otec a oficiálne ju akceptoval ako svoju dcéru. Charlotta sa preto rozhodla pre rozvod. 

Po incidente, kedy ju jej "stála priateľka" Cora ohrozovala zbraňou a napokon bola odvedená políciou, Charlotta pochopila, že v Nemecku ju už nič nedrží a v podstate si môže robiť, čo len chce. Problémom bola stále jej choroba.

Chemoterapia však po viacerých prekážkach zabrala a Charlotta sa vyliečila. Práve to bol pre ňu signál, že musí zmeniť svoj život, a tak bola otvorená akejkoľvek možnosti. Preto s radosťou uvítala návštevu svojho starého známeho priateľa Marcela von Houweningea, ktorý jej ponúkol myšlienku - ísť dobrovoľne pomáhať do Ugandy.

 

Návrat

Počas letu do Afriky však na palube lietadla nastala porucha a to sa zrútilo. Všetci vo Furstenhofe si mysleli, že Charlotta je mŕtva. Kvôli tomu do hotela pricestovala Charlottina sestra Elisabeth - toho času mníška, ktorá pôsobila v Tanzánií. Bola zhrozená, že tak krátko po Charlottinej smrti už Werner flirtoval s podstatne mladšou Barbarou von Heidenbergovou, ktorá sa jej aj niekoľkokrát vplietla do cesty a zosnovala proti nej niekoľko intríg - väčšina z nich sa týkala jej syna Felixa.

Robert, ako jediný obyvateľ Furstenhofu aj po dlhšom čase veril, že jeho matka je stále nažive. Zatiaľ čo Miriam ho v tom podporovala, Werner to považoval za bláznovstvo a stále mal oči len pre Barbaru.

Jeho úsmev v tvári však zmizol, keď priamo na jeho svadbu Robert doviedol Charlottu. Všetci zúčastnení boli v šoku a svadba musela byť napokon odložená. Charlotta pochopila, že Barbara bude pritvrdý oriešok a rozhodla sa bojovať všetkými zbraňami.

 

Manželský trojuholník

Charlotta preto Barbare a Wernerovi navrhla, že s nimi pokojne bude žiť v "manželskom trojuholníku", i keď za normálnych okolností by sa k takémuto rozhodnutiu nikdy neodhodlala.

Postupne pochopila, že nielen Barbara, ale aj Werner je schopný všetkého a tak mu definitívne zavrela dvere k svojmu srdcu. Barbara so Charlottinou prítomnosťou nebola spokojná, a tak vymyslela rafinovaný plán - do čokoládovej pralinky vstrekla jedovatú látku v domnienke, že Charlotta ju zjedla.

Trochu sa však prerátala, pretože pralinku dal do úst Lars, s ktorým mala Barbara pred časom krátkotrvajúcu aféru. V zúfalstve sa snažila získať protijed, avšak už bolo neskoro. Lars zomrel na následky zástavy srdca a v modrom salóne ho našla Samia. Barbara si až vtedy uvedomila, ako ďaleko zašla.

Robert pochopil, že za smrťou jeho dobrého kamaráta Larsa stojí Barbara a bol šokovaný, keď sa dozvedel, že obeťou tohto útoku mala byť jeho vlastná matka. Barbara všetky obvinenia kategoricky odmietala a opätovne sa dala dokopy s Wernerom.

 

Späť do Afriky

Charlotta vo Fürstenhofe opätovne stretla svoju sestru Elisabeth, ktorá sa tam po rokoch konečne zblížila s bývalou láskou Johannom, ale aj synom Felixom.

Okrem toho tu spoznala aj svoju záchrankyňu Samiu - práve táto mladá Afričanka sa o ňu starala, keď spadlo jej lietadlo v Afrike. Charlotta bránila nielen svoju sestru Elisabeth, ale aj Samiu. Barbara totiž prišla na to, že Samia je v Nemecku nelegálne, a tak sa ju tým rozhodla vydierať.

Charlotta dala Wernerovi niekoľko druhých šancí, no vždy márne. A preto napokon usúdila, že ich manželstvo je potrebné nadobro ukončiť. Rozhodla sa pre rozvod a opätovne odišla do Afriky, kde s pomocou svojej sestry upevnila pozíciu svojej charitatívnej nadácie.

 

Nový začiatok

O niečo neskôr prichádza Charlotta späť do hotela, tentokrát s jej novým priateľom Hansom Blankenfelsom, ktorý je riaditeľom nadácie, ktorá pôsobí v Afrike. Charlotta prišla len za účelom predať svoje podiely tak, aby mohla získané peniaze investovať do nadácie. No opäť sa zmýlila...

Wernerov brat André zistil, že Hans Blankenfels je len podvodník a v skutočnosti peniaze putujú do jeho vrecka. Veci potom už nabrali rýchly spád a Charlotta Hansa vyhodila z hotela.

André, ktorý si medzičasom začal aféru s prevádzkarkou Fionou Marquardtovou, si u Charlotty týmto zásahom šplhol, a tak Fione navrhol plán, že si so Charlottou začne vzťah, aby sa tak mohol dostať k "veľkým prachom Furstenhofu".

Charlotta tak chce dať Wernerovi ešte jednu šancu, no neskôr názor zmení a dvoriť jej začne André.

 

Pochybný vzťah

I keď Fiona spočiatku nesúhlasila so vzťahom Andrého a Charlotty, za vidinou veľkých peňazí napokon súhlasila a netrvalo dlho, kým sa zo Charlotty a Andrého naozaj stal pár.

Aby si Fiona u Andrého upevnila svoju pozíciu, požadovala od neho dôkaz jeho lásky - svadbu. Pre Andrého to bola ťažká skúška, no keďže vedel, že po vražde Oboteho má toho na rováši viac ako dosť a Fiona by ho mohla prezradiť, rozhodol sa jej urobiť po vôli - až na detail, že na malej svadbe pri jazere sa zúčastnila aj falošná matrikárka.

Fiona sa o tom, samozrejme, nesmela dozvedieť a André mal od nej aspoň na čas pokoj. V tom čase mal však iný problém - do Charlotty sa naozaj zaľúbil.

Fiona aj Werner začínali čoraz viac a viac žiarliť a pre oboch už bolo priveľa, keď Charlotta prehlásila, že chce s Andrém odísť do Afriky. Fiona sa tomu snažila všemožne zabrániť, no neúspešne. Celá situácia vyvrcholila hádkou Andrého a Wernera, pri ktorej André svojho brata obvinil, že ho zhodil zo schodiska.

Charlotta sa postavila na stranu Andrého a prehlásila, že ak Werner Andrému nedá pokoj, odíde spolu s ním do Afriky. Situácia sa však radikálne zmenila.

 

Lož má krátke nohy

Dôvodom rozchodu Charlotty a Andrého bola Fiona Marquardtová. Tá už jednoducho nevydržala neustále hrkútanie svojho milenca a Charlotty a rozhodla sa odísť z hotela a začať nový život.

Na autobusovej zastávke, nanešťastie, stretla Elisabeth a ponúkla sa jej, že ju zvezie do Mníchova. To sa obom ženám stalo osudným - Fiona narazila do hŕby naskladaného dreva, no ešte predtým sa Elisabeth stihla priznať k spoluúčasti na vražde Joshuu Obote.

Charlotta sa tak dozvedela o podozrení, ktoré padlo na Andrého, ale aj o jeho pofidérnom manželstve s Fionou Marquardtovou. Po istom čase sa preto rozhodla opäť odísť do Afriky.

 

Krutá realita

Charlotta sa po istom čase opäť vrátila do Nemecka, aby v hoteli usporiadala charitatívnu akciu, ktorú mala pôvodne moderovať Rosalie. Lenže Charlotte sa Rosaliin štýl moderovania nepozdával, a tak sa rozhodla, že hostiteľkou večera bude ona sama. Rosalie sa jej kvôli tomu rozhodla pomstiť a na akcii sa opila a jej česť musel zachraňovať Felix.

Približne v tom istom čase do hotela prišiel aj starý doktor Niederbühl so svojou opatrovateľkou Cosimou Zastrowovou. A práve tam sa Charlotta dozvedela krutú pravdu: Ona a Cosima boli ako bábätká v pôrodnici zamenené. Keďže Ludwig Saalfeld potreboval zdravé dieťa ako budúceho dediča, Cosimu kvôli jej srdcovej poruche odvrhol a požiadal Korbiniana, aby deti zamenil.

Charlotta bola pravdou kruto zasiahnutá, no Cosima bola na tom ešte horšie. Nemohla uveriť, ako sa to celé mohlo stať a za každú cenu sa chcela pomstiť.

 

Statky - zmätky

Cosima sa Charlottu rozhodla citovo vydierať a predstierala, ako veľmi dlhé roky kvôli nej trpela. Charlotta, ako asi najviac empatická osoba z celého hotela, jej slovám hneď uverila a rozhodla sa ju odškodniť - chcela jej predať svoje podiely.

S predajom však mal problém Werner, ktorý už vedel, že Cosima nie je žiadna svätuškárka. Niekoľkokrát mal so Charlottou ostré výmeny názorov, no tá už bola rozhodnutá - Cosima získala 30 percent podielov, čo jej ctižiadostivosť ešte viac naštartovalo a snažila sa, aby jej syn Lukas získal ďalších 20 percent.

Ďalším odškodnením pre Cosimu mala byť štedrá apanáž, ktorú však Cosima odmietla, rovnako ako miesto domácej panej. Namiesto toho sa hneď chcela dostať do vedenia hotela, aby mohla prísnym okom dozerať na zamestnancov. To sa jej podarilo pri Fanny Schönbauerovej, na ktorú si jednoducho zasadla a kritizovala všetko, čo urobila. Cosima si postupne získala rešpekt všetkých obyvateľov, aj zamestnancov hotela.

 

Pravda o Cosime

Charlotta však postupne pochopila, že Cosima je schopná naozaj všetkého. Po istom čase dala do hotela zvolať novinárov, aby sa oficiálne predstavila ako nová dedička Saalfeldovcov a skutočne pravá dcéra Ludwiga Saalfelda.

To už bolo pre Charlottu priveľa, a tak sa rozhodla Cosimu ignorovať. Namiesto toho sa rozhodla koncentrovať na rodinné záležitosti - o niečo neskôr prišla do hotela Sandra Ostermeyerová, s ktorou vyplávalo na povrch aj Wernerovo tajomstvo z minulosti - Sandra je Wernerová dcéra.

Charlotta sa túto skutočnosť rozhodla rešpektovať a Sandru si v podstate obľúbila. Zahľadela sa do Korbinianovho syna, lekára Michaela Niederbühla, ktorý bol od nej podstatne mladší.

No ich láska nepoznala žiadne vekové prekážky a po istom čase sa z nich stal oficiálny pár.

 

Čo sa má stať, stane sa...

Charlottin vzťah s Michaelom bol ako na horskej dráhe. Neustále ju trápili pochybnosti, či je pre Michaela dosť dobrá, príp. nie príliš stará. Dozvedela sa aj o jeho dcére Debbie, ktorá žije s matkou v Spojených Štátoch. Z toho usúdila, že Michael by si ešte v budúcnosti prial ďalšie dieťa.

Michael však dokázal Charlottu presvedčiť a dokonca ju požiadal o ruku. Oficiálne zásnuby na seba nenechali dlho čakať, no po nich prišli ďalšie pochybnosti - a to práve v čase, keď sa do hotela vrátila chyžná Tanja Liebertzová, tentokrát aj s dvojročným synom Fabienom.

Michael si spomenul, že s Tanjou mal v minulosti krátku aféru, ktorá zrejme nezostala bez následkov - Fabien je v skutočnosti Michaelov syn. Tanja si pravdu nechcela pripustiť a odmietala test otcovstva, no čoskoro sa pravdu dozvedel celý Furstenhof - Michael je Fabienov otec.

Pre Charlottu to už bol jasný dôvod na rozchod. Napomohli tomu aj Michaelove pochybnosti, ktorý balancoval medzi svojimi citmi k Charlotte a Tanji.

Charlotta však mala iné problémy - Cosima Zastrowová sa stále viac a viac dostávala do vedenia Furstenhofu a spolu so svojím manželom Götzom napokon hotel ovládli celý. Pretože vlastnili väčšinu podielov, Saalfeldovcov vyhodili z ich vlastného bytu. 

To už bol pre Charlottu prisilný úder, a tak sa rozhodla bojovať. I keď bola spočiatku presvedčená o návrate späť do Afriky, s Lukasovou pomocou napokon Cosima opäť prepísala Charlotte jej podiely a Furstenhof bol späť v dobrých rukách.

 

Barbara sa vracia

O nejaký čas neskôr sa Charlotta zúčastnila aj súdneho procesu Barbary von Heidenbergovej, s ktorou mala v minulosti bohaté skúsenosti.

O to šokujúcejšie pre ňu bolo, keď sudkyňa vyhlásila rozsudok, že Barbara je nevinná.

Do hotela sa vrátil Charlottin a Wernerov syn Robert so smutnou správou - jeho žena Miriam zomrela pri ťažkom pôrode. Robert upadol do hlbokej apatie a vôbec sa nezaujímal o svoju dcérku Valentinu, o ktorú sa Charlotta a Werner začali ochotne starať.

Keď Barbara zistila, že práve Valentina je človek, cez ktorého sa dá dostať k Miriaminmu dedičstvu, rozhodla sa konať. Najskôr sa snažila Roberta nahlásiť na Mládežnícky úrad, neskôr dokonca angažovala Francúza Alaina Brianda, ktorý mal tvrdiť, že on je otcom malej Valentiny.

Robertovi dlho trvalo, kým sa spamätal, no Charlotte s výchovou Valentiny pomáhala Eva Krendlingerová, ktorá v tom čase ešte pracovala v miestnej škôlke a neskôr v reštaurácií v hoteli.

 

Inšpirácia

Charlotta si dokonca opäť našla cestu k Wernerovi. Síce ich vzťah už nikdy nebol a nebude taký ako predtým, v koalícií proti Barbare ťahajú za jeden povraz.

Charlotta sa tak rozhodla opäť venovať charite - do Afriky chcela poslať lieky, ktoré tam nevyhnutne chýbajú. Keď sa o jej kšefte dozvedela Barbara, rozhodla sa pre šikovnú intrigu a pomocou svojho nastrčeného človeka sa jej podarilo Charlottu očierniť v očiach spoločnosti.

 

Rodinné problémy

Charlotta voči Barbare opäť rezignovala - nezostávalo jej totiž nič iné. Po vražde Götza Zastrowa spolu so svojou rodinou pokladala Barbaru za hlavnú podozrivú a narozdiel od Markusa nenaletela na jej klamstvá.

Karta sa však obrátila proti nej, keď komisár Meyser zatkol Roberta ako hlavného podozrivého a odviedol ho do väzenia. Barbara totiž do Robertovej skrinky v miestnosti pre personál tajne umiestnila sklenenú dózu s jedovatými bylinkami, ktoré údajne zabili jej muža.

Keď Eva dózu u Roberta našla, snažila sa ho chrániť a v stave najväčšej zúfalosti ju hodila do jazera. Neskôr sa však zistilo, že Eva Robertovi pomáhala, a tak sa aj ona dostala medzi hlavných podozrivých.