Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

2.septembra.2011 |  DasErste.de / sturmderliebe.estranky.sk | Nela + Alice + Ivo

Obrázok

Tak a je to tu! Téma týždňa opäť pokračuje v týždňovej periodicite po takmer dvojmesačnej prestávke. Musím sa vám priznať, že sa teším, pretože táto rubrika je "všehochuť" a môžem sem nahádzať všetko, čo sa inde nezmestilo.

Len predvčerom som sa vrátila z mojej dovolenky z horúcej Sicílie. Áno, tento taliansky ostrov sa stal mojim útočiskom a so zopár anglickými priateľmi som tam strávila skvelý čas! V podstate sme platili len letenky a požičanie auta na 13 dní... ubytovanie sme nemali, resp. spali sme u miestnych ľudí, ktorí boli zapojení do couchsurfingu.

Couchsurfing je totiž taká skvelá webstránka, kde sa registrujú ľudia, ktorí sú ochotní poskytnúť iným ľuďom posteľ, gauč alebo podlahu na prespatie. Navyše má každý používateľ aj svoje "hodnotenie" a recenzie od iných používateľov, ktorí uňho prespali, takže sa riziko, že natrafíte na nejakého podvodníka rovná nule. Základná myšlienka je vskutku nádherná - pomáhať si, a takto vznikajú nové a nové priateľstvá. Musím povedať, že aj my sme na Sicílií natrafili na niekoľko skvelých ľudí, s ktorými nám potom bolo ťažko rozlúčiť sa. 

Za tie dva týždne sme v podstate prešli celý ostrov od hlavného mesta Palermo, cez nádherné pláže v Trapani a Cefalú a takto ďalej cez stred ostrova až k východnému pobrežiu a mestám Catania, Siracusa, Messina a mestečku Taormina (most romantic place I‛ve ever been to)

Highlightom našej dovolenky boli dve sopky - Etna a Stromboli. Netreba pripomínať, že Etna je stále činná a dym chŕli do vzduchu asi od začiatku augusta. Má viacero kráterov a my sme sa dostali do výšky 3000 m. Najskôr lanovkou, potom terénnymi autami a potom peši. Bol to zvláštny pocit - ťažko sa vám dýcha, všade sú nejaké sírnaté (či aké... nikdy som nevynikala v chémií :D) výpary a pod nohami máte príjemne horúce uhlíky. 

Druhu sopkou bola Stromboli - nachádza sa na Liparských ostrovoch, čo je asi hodina plavby loďou smerom na sever. Na ostrove sme strávili asi pol dňa, potom sa išlo späť na Sicíliu. Musím povedať, že obe sopky vo mne zanechali dosť veľký dojem a akýsi... rešpekt k prírode... minimálne.

Takže bolo parádne... čľapkali sme sa vo vode, potápali, tancovali aqua zumbu, skákali z útesov, skákali bungee jumping v prístave (teda ja nie, to moja bláznivá kamarátka Lauren...) a veľa veľa iného. Teraz som skôr rada, že som späť a po tejto dlhej odmlke je tu pre vás nová a voňavá Téma týždňa.

 

 HLÁŠKA TÝŽDŇA (english)

Tentokrát Anderson Cooper, ktorý sa smeje ako 7-ročné dievča! :D reportáž o hercovi Gérardovi Depardieu, ktorý sa vymočil v lietadle počas letu z Paríža do Dublinu... to najlepšie až na konci - 02:23!

 

A teraz k veci... Nové prvky Témy týždňa budú od septembra zamestnávať troch nových pomocníkov: Betyine komentáre boli presunuté z úvodu, Alice bude prispievať krátkymi headlineami v segmente "360 BULLETIN" a Ivo nás z času na čas poteší nejakým interview z oficiálnych stránok Das Erste. 

Žiaľ, d.g. už svojimi glosami nebude prispievať, pretože má kopu iných povinností, ale verím, že by z času na čas mohol niečo zosnovať pri špeciálnych udalostiach, ako napríklad výbuch v hoteli o) Za všetku predchádzajúcu aktivitu mu chcem oficiálne vysloviť vďaku o) 

 Alice sa k nám pridáva ako prvá s jej "360 BULLETIN-om":

- September bude v znamení veľkých rošád v SDL v Nemecku, ako už iste viete. Najskôr Markus Zastrow odchádza na ostrov Sylt a o niekoľko častí neskôr odíde aj jeho sestra Lena. Herci Tobias Dürr a Johanna Bönninghaus smerujú na sever tiež - obaja odchádzajú za novými hereckými príležitosťami do Hamburgu. Obrázok

- Toto leto bolo v znamení lásky (nuž, pri Sturm der Liebe to tak býva) aj u Ericha Altenkopfa alias Michaela Niederbühla - ten sa oženil s dlhoročnou priateľkou. Minulé leto už do manželstva vstúpili Martin Gruber alias Felix a Jan van Weyde alias Xaver.

- A napokon sa vrátime do minulosti aj k Sarah Stork, čiže Sandre, ktorá asi pred polrokom zavesila herectvo na klinec. Áno, dobre počujete (=čítate) - autori chceli postavu Sandry na zopár epizód vrátiť späť do hry, ale herečka sa medzičasom rozhodla, že si založí rodinu a v blízkej dobe chce mať aj dieťa. Za svojim 21-ročným priateľom sa dokonca odsťahovala z Berlína do Drážďan, kde majú spoločný byt. Rolu Sandry napokon mala prebrať herečka Iris Mereike Steen, veci sa však skomplikovali a Sandra sa malého návratu napokon nedočkala. Herečka Iris namiesto toho hviezdi v seriáli Gute Zeiten, Schlechte Zeiten.

 

Moritz - Konstantin...? Debbie, Jacob... WTF?!

Dnes ráno sme vám priniesli detailné informácie o príchode Konstantina, a tak je čas trochu to okomentovať. Obrázok

Ja, osobne, zatiaľ vnímam 7.sériu určite pozitívne - páči sa mi aj zrekonštruovaný hotel, aj príbeh, ktorý sa autori (bzw. OUTori) rozhodli načrtnúť. 

Čo sa týka kulís, najkrajší je určite piano bar - majú tam tie chutné biele kreslá! To sa bude v zime kávičkovať - dúfam, že tam majú aj kozub, aby navodil príjemnú atmosféru. Najmenej sa mi páči prekvapivo recepcia - ale myslím tým iba ten nový pult, ktorý akosi "vytŕča" z celej tej miestnosti...

Nevideli sme ešte reštauráciu - a to je moje želiezko v ohni, v ktoré verím... dúfam, že tam bude aspoň 5 stolov, lebo táto predchádzajúca reštaurácia je veľmi biedna.

A teraz k tým storylineom - táto séria snáď bude konečne niečo originálne, i keď Werner opäť neprekvapil a už dnes sa v SDL v Nemecku objaví jeho 2567. milenka a čoskoro aj 135. dieťa, o ktorom sa vôbec dozvedel, že je jeho dieťa...

Ale myslím si, že tá zápletka Moritz - Konstantin môže byť zaujímavá a uvidíme, ako sa napokon rozuzlí. Mne napadlo zopár možných scenárov

Theresa možno bude na konci série milovať Konstantina - predsa len, po výmene hercov ho bude hrať Moritz Tittel, ktorý predtým hral Moritza. Prečo? ... Nuž, neviem, cítim to tak! :D Z vysvetliteľných dôvodov možno aj kvôli tomu, že Moritz Tittel je uvedený na druhom mieste v oficiálnom zozname hercov, zatiaľ čo Daniel Funffrock na treťom.

Môj obľúbený scenár by bol veľmi inovatívny - Theresa ich bude milovať obidvoch! No vydá sa len za jedného a ten druhý ostane vo Furstenhofe na ďalšiu sériu o)

Btw, speaking of Konstantin...

Obrázok

Konstantin (Moritz Tittel) sa v Buenos Aires dozvie, že má dvojča, ktoré žije v Nemecku. Tetu Pilar si na pár epizód zahrá herečka Aviva Joel.

Takže priebeh série je stále otvorený... povedala by som skôr, že to bude nejak tak ako pri Sandre, Anike a Lukasovi len nie s takým tragickým koncom, snáď...

Dnešná Téma týždňa je ilustrovaná obrázkami Debbie a Jacoba - aký je váš názor na týchto dvoch? o) ...

Nuž, väčšina Nemcov pokladá túto story za nereálnu - veď Sibylle bola Jacobova veľká láska a odrazu sa zaľúbi do Debbie? ... Neviem, nejak tomu neverím, pôsobí to ako narýchlo vymyslené.

Obrázok

Z "pôvodného" osadenstva Furstenhofu zostane od októbra v seriáli naozaj málo hercov, takže už aj mňa pomaly začína chytať panika, že to tam bude také osamelé... snáď nie a OUTori si pre nás pripravia kopu nových zaujímavých príbehov.

Najviac sa mi páči táto fotka... až teraz som si vlastne uvedomila, že Moritz má červené nohavice! :D OMG, on bude nejaký rebel! Myslím, že kostymérky sa na ňom vyzúrili a pripravili mu dosť inovatívny štýl obliekania - červené sako, červené nohavice, bledé sako, bledé košele... Theresa je zase z tých "vyšších hlavných postáv", to znamená, že pri všetkých Fürstenhofčanoch pôsobí trochu ako obor...

Obrázok

 

Veľké hodnotenie: leto 2011

Leto 2011 je za nami, a tak by sme si ho mohli nejak komplexne zhodnotiť...

Pôvodný úmysel zverejňovať dva články denne bol čoskoro pochovaný, keď sa Nela dozvedela, že ide brigádovať do Anglicka. Zámer zverejňovať recenzie každej epizódy bol tiež zmarený, a to v momente, keď Nela prišla o svoj počítač...

Ale napriek tomu všetkému si myslím, že leto 2011 bolo vydarené - viackrát do týždňa sme mali nejaké breaking news a za celý august sme vám priniesli nespočetne veľa exkluzívnych informácií a bolo by zaujímavé sledovať, ako postupne sa celá vec okolo explózie v hoteli odhaľovala. Najskôr len info o Barbarinom odchode, potom video, potom fotky, potom nový pár, potom nové kulisy, atď, atď.

No a napokon sa chceme poďakovať aj vám - našim návštevníkom, keďže ste nám zachovali priazeň aj počas "menej atraktívneho obdobia leta" a návštevnosť počas niektorých dní i napriek tomu trhala rekordy.

No návštevnosť zďaleka nie je to najdôležitejšie... To najdôležitejšie je, že nás to stále baví a chceme sa vami sharovať informácie o našom-vašom obľúbenom seriáli.

 

Jeden deň s Leou Marlen Woitack (Ivo)

K prvej Téme týždňa vám prinášam exkluzívny článok, v ktorom nakukneme do Sturm der Liebe prostredníctvom 24- ročnej herečky Lei Marlen Woitack, ktorá stvárňuje na pár týždňov dcéru Dr. Niederbühla - Debbie. 

6:30- Píp, píp, píp - oznamuje budík a Lea sa práve prebudila. Rukou si šúcha hlavu a rozmýšľa, čo má dnes v pláne - samozrejme natáčanie Sturm der Liebe. V duchu si prechádza dialógy v scenári, ktoré sa večer naučila. Vyskočí z postele a ide do sprchy. Urobí si raňajky a naraňajkuje sa. Styling nie je nutný, pretože ide na nakrúcanie, kde ju aj tak upravia.Obrázok

7:30-  Lea nasadá do auta, kde ju čaká osobný vodič, ktorý ju odvezie do filmového štúdia v Mníchove.

8:00- Keď prišla Lea do štúdia, mnoho jej "Sturm der Liebe" kolegov už bolo na mieste a pripravovali sa na natáčanie. Aj tak sa musela ísť prezliecť a ísť sa nastylingovať do maskérne. "Dámsky styling" v Sturm der Liebe trvá asi hodinu. Muži potrebujú na styling asi pol hodinu. Dámy sa potom idú obliecť do svojho seriálového oblečenia. Debbie bude mať dnes čierne šortky. " Ja osobne nerada nosím šortky" smeje sa Lea. Prečo? " Pretože na ne nemám dlhé a krásne nohy." Keď už je kostým vybratý, Lea sa usadí do stoličky, kde ju maskérky upravia. Jej blond vlasy zopnú sponkami. Teraz si môže trošku zdriemnuť a uvoľniť sa pred natáčaním. Pätnásť minút pred nakrúcaním si prezerá scenár s režisérom Steffenom Nowakom.

9:00- Lea je pripravená na nakrúcanie. Prvú scénu hrá so svojou kolegyňou Judith Hildebrandt. Scéna sa natáča v hotelovej práčovni, kde sa Tanja stará a hotelovú bielizeň a Debbie má podozrenie, že jej otec má nejaký problém. "Funguje to, veľmi dobre, ideme na ostro." hovorí režisér Stefan Jonas.

12:30- Herci majú 50 minútovú prestávku na obed. Pred štúdiom stojí auto "Cooking Brothers", kde si herci môžu dať teplú stravu. Lea si zoberie tanier s jedlom a prisadne si ku kolegom. Konečne je čas na interview s TV nováčikom pre DasErste.de.

13:10-20:00- Lea sa učí texty, potom natáča, občas sa porozpráva s kolegami a neskôr ju pred štúdiom čaká šofér, ktorý ju odvezie domov.

20:30- Relax? Žiadny... Lea sa musí učiť ďalší scenár na nasledujúci deň. "Môj spolubývajúci študuje réžiu, takže sa často stretneme v kuchyni, kde sa so mnou učí texty a potom ma ich skúša. Je veľmi starostlivý" smeje sa Lea. A čo tak ísť von? Niekedy, ale Lea je väčšinou unavená z natáčania. Preto sa pred spaním niekedy venuje telefonátom, ale potom už ide spať.

00.00- Lea spí a možno sníva o Sturm der Liebe...

A to je už všetko z dnešnej Témy týždňa - uvidíme sa aj budúci piatok, všetkým školopovinným prajem pekný nástup do školy a veľa úspechov! Majte sa o)