Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

rubrika Téma týždňa | sobota, 11.jún 2011 | Autor: Nela, d.g.

Obrázok

Už v pondelok je v mojej novej školičke v Londýne uvítací ceremoniál pre nových študentov, takže spolu s Alice sme už tu a pobudneme tu asi týždeň - musíme vybaviť niekoľko vecí a hlavne bývanie...

Takže rekapitulácia! Ako bude vyzerať leto tuto na stránke? o)

V júli som 10 dní na francúzskom ostrove Korzika - rodisku obdivovaného Napoleona, slečna Bety dostala od fotrovcov darček k promóciám - dvojtýždňovú poznávačku v Ázií, takže na stránke nebude môcť zastupovať, slečna Alice je v Turecku a slečna Marina v Španielsku... uff, nabitý program! Neviem ešte, nakoľko sa nám naše dovolenkové termíny budú prekrižovať, takže vám dám vedieť o)

Ako bolo v Nemecku? Úžasne! o) Slečna Marina ma slovensko-nemeckou pohostinnosťou prijala v ich domácnosti a ukázala mi krásy Nemecka! :D Boli sme dva dni v Hamburgu a deň v Brusseli, takže sme mali relax aj "turistiku" o) A musím povedať, že Hamburg je nádherné mesto a čoskoro sa tam musím vrátiť! Snáď v lete vystane čas.

Potom počas celého leta budem aj niekde v Londýne, keďže treba vybaviť všetky náležitosti... školský rok sa mi začína až 30.septembra, ak mám správne informácie o) To bude dlhé leto! o)

Dovtedy sa musím ísť pozrieť do Westminstru a Buckinghamského paláca - medzi 23.júlom a 3.októbrom sú tam "letné dni". Wááu! To totiž znamená: Kate Middleton’s Hochzeitskleid! (Keď sa o 10 rokov budem vydávať, prídem si ich požičať, ale to je tajné! :D)

 

Ešte jeden heft z maturít: ODPOVEĎ NA SLOVENČINE

(Spolužiačka predo mnou odpovedá zo svetovej moderny)

Prof.: "A ako sa volá ten zakladateľ symbolizmu?"

Spolužiačka: *nič, ticho, tma*

Prof. (napovedá): "Veď tu to máš napísané... Charles Baudelaire! (čítaj Bodlér)"

Spolužiačka (nechápavo): "Ale veď ja tu mám že Baudelaire! (čítaj Baudelaire)"

... na to profesorka spustí hysterický smiech, začne sa triasť na stoličke a potom prehlási, že si to musí niekde zapísať, lebo už dávno ju nikto tak nepobavil :D

 

A jeden heft z utorkového vysielania SDL

Rosalie: V "minulom živote" by som bola určite schopná získať si Lukasa späť... Možno by som mala predstierať tehotenstvo...

André: Bravó! A už sme na správnej ceste!

Rosalie (prekvapene): ÁNO???

André (znudene): Práve naopak, to sme tu už mali... to ste skúšali pri predchodcovi. S obrovským úspechom!

Rosalie: Takže rozmýšľam ako predtým! Ak vo mne drieme taký potenciál, malo by mi aj teraz niečo napadnúť, je tak?

Well done, girl! I like her! :D

 

Takže čo sa udialo tento týždeň na Slovensku?

Rosalie urobila obrovské pokroky - to dievča je mi sympatické, keď sa hrá na nevinnú a naivnú o) Cosima jej vtĺkala do hlavy také neskutočné kaleráby, že tomu by neuverila ani Sandra, ktorá je o triedu naivnejšia ako Rosalie.

Astrid sa vrátila do hotela po omladzovacej kúre a hneď aj s novým partnerom - štátnym žalobcom Rosenbergom. A neviem prečo, ale obaja sú mi hrozne nesympatickí. Astrid je totiž teraz vykreslená ako zaneprázdnená a arogantná žena v strednom veku... aspoň mi to tak pripadá. Veď sa rozišla s Wernerom, hneď si našla nového chlapa, vydierala Getza a potom sa pred Sandrou tvárila "juj, už musím ísť, vieš, som hrozne zaneprázdnená, keď ma budeš potrebovať, zavolaj!".

"Pochváliť" však po istom čase musíme aj prekladateľov o) Z Rosaliinej opatrovníčky sa totiž odrazu stala "strážkyňa", hehe! :D

To nemecké slovíčko "Betreuerin" naráža práve na to opatrovníctvo, no prekladatelia Sturm der Liebe si to nejak zle vyložili... neviem, "strážkyňa" znie tak drasticky, ako keby mala Rosalie priviazať na reťaz alebo čo! :D

Druhý zlý preklad máme práve pri Staatsanwaltovi Rosenbergovi - doslova štátny právnik. Prekladatelia to najskôr správne preložili ako "štátny žalobca", no v stredajšej epizóde z neho už odrazu bol "štátny zástupca"... WTF?

Prekvapenie! Sturm der Liebe už môžete vidieť aj na TA3!

Áno, samozrejme, že to má háčik (už som ako Käthe :D) - na jednom z monitorov, ktorý je v newsroome za moderátormi majú zapnutú aj STV, takže v čase okolo 13.00 a 18.00 tam naživo môžete "sledovať" Sturm der Liebe.

Mám tu pre vás aj jednu lahôdku - Bety na talianskom fóre našla toto chutné video s podtitulom "Furstenhof tancuje" (autormi nie sme my, preto si ho neprivlastňujeme o)).

 

 GLOSA TÝŽDŇA

Gustl šou to bola uplynulý týždeň v SDL. Napríklad ďalšie udobrenie s Evou prebiehalo zhruba takto:

Gustl: “Odteraz už len úprimnosť!”

Eva: “Ale to má byť predsa samozrejmosť, aspoň v mojom svete to tak je!”

Gustl (nadšene): “Áno áno, aj v mojom! (chvíľu premýšľa) No, áno,…teoreticky…nie vždy sa to dá : )Alebo debata na hlbšiu tému:

Eva: “Toto tvoje neustále citovanie biblie. Si vôbec veriaci?”

Gustl: “Veriaci? Hm…ja….manchmal. / Hm…áno…niekedy.”


Tento búrlivý vzťah vyústil do toho, že Eva Gustla nevolá otec, ale Gustl. Podobne to tak bolo u Sandry, ktorá vždy hovorila Werner, namiesto otec. Páči sa mi to. Hlavne keď sa dievčiny trocha namosúrili, tak to vyznelo vždy tak nejako srandovne.A potom veľký problém ohľadom toho, že Gustl používa zubnú pastu Käthe.

Käthe: “Ten chlapík si stále berie z mojej zubnej pasty!”

Hildegard: “To je teda koniec sveta!”A tu zasa Gustlov pohľad na vec:

Alfons: “Käthe sa sťažovala, že tajne používaš jej zubnú pastu.”

Gustl: “To nie je pravda! Vôbec nie tajne, ale úplne verejne.”


Käthe potom pridala do pasty niečo, čo Gustlovi zafarbilo zuby na čierno. Alfonsov komentár: “Farben sind ihre Lieblingswaffe. / Farby sú jej obľúbenou zbraňou.” Keďže nedávno mal on sám tri dni červený nos, čo bola odplata Käthe za to, že ju vydesil klaunským kostýmom.


Robert má solídnejšie problémy. Barbara sa snaží dotlačiť ho do kriminálu a v rámci toho si kuchár skúsil aj detektor lži:

Komisár Meyser: “Prvá otázka. Voláte sa Robert Saalfeld?”

Robert: “Áno.”

Komisár Meyser: “Povolaním kuchár?”

Robert: “Nie.”

Komisár Meyser: “Prečo mi vedome dávate nesprávnu odpoveď?”

Robert: “Len testujem, či to funguje.” : )


A takto potom Meiser vyprovokovával Roberta k bitke. Strkal doňho drzo ukazovákom, ako postavička z disneyovky.

Obrázok

Xaver a Sibylle majú finančné suchoty, tak prečo si nepridať ešte rozbitím najdrahšieho vína v pivnici hotela, že. Pekne spolu to roztĺkli, keď sa o čosi handrkovali. Tak pán Steindle dostal nápad, že len prelepia etiketu na novú fľašu. Veď vraj víno je také drahé, že si ho nikto nikdy nekúpi a bude v pivnici tak ako doteraz. Prirodzene, že okamžite sa zjavila von Heidenbergová a chcela s tým vínom niečo osláviť. Z celej veci mal napokon najväčšiu radosť Werner, lebo Barbara si myslela, že víno nie je dobré, a teda nerozoznala, že vo fľaši je niečo úplne iné. Tak Werner sa pobavil, že Barbara nemá takú úroveň, akú by chcela mať.

Obrázok

No a rozvíja sa nám nová, a trocha odvážna, lovestory. Lena + André. Pán Konopka sa do slečny Zastrow zahľadel, ibaže každý, s kým to rozoberá, mu povie, že by mohol byť jej otcom. Najvydarenejšie ho poslal k zemi Nils:

André: “Na ja, ich könnte fast ihr Vater sein. / No áno, mohol by som byť takmer jej otcom.”

Nils: “Nicht nur fast… / Nielen takmer…”

Doplním to fotkou z karaoke večera, kde sa André nahodil ako nejaký anarchista :)

Obrázok

Na záver si nemôžem odpustiť túto fotku. Úchvatné šafranové pole. Nie som si istý, či to naozaj existuje, alebo je to nejaká práca photoshopu dákeho chytráka v štábe SDL!

 

Obrázok

Definitívne rozhodnutie o letnej štruktúre (či "klasika" alebo "2 články denne") padne v pondelok, ale už asi tuším (a myslím, že aj vy) ako to dopadne.