Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

rubrika Téma týždňa | sobota, 17.jún 2011 | Autor: Nela, d.g.

Obrázok

Tak som teda v mojej milovanej Británií... a ostanem tu do utorka, kvôli istým záležitostiam...

Pocity z novej školičky - v podstate VEĽMI KLADNÉ.

Vyučovanie sa v Británií koná 3x do týždňa, takže tie ostatné dva dni si môžem nejak privyrábať. Štúdium je síce nehorázne drahé, no bezplatné pre držiteľov britského občianstva a cudzincov, ktorí sa tam zdržujú viac ako 5 rokov.

Dôraz sa kladie na princíp... nikto vás nebude do ničoho nútiť, všetko je len na vás. Spôsob zapisovania sa na predmety na našej fakulte sa akosi zvláštne inšpiroval v hre "Dostihy a sázky". Každý študent má na začiatku semestra, povedzme, 1000 bodov, ktoré musí rozdeliť medzi predmety, na ktoré chce chodiť.

Pritom treba uplatňovať rôzne špekulatívne metódy... napríklad History of the Mass Media je v ponuke 5x, pričom aj v piatok večer - tam veľa ľudí nepôjde, takže stačí málo bodov. Ale na English II v pondelok poobede treba veľa.

Ak ste špekulovali zle, môže sa stať, že z toho vyjdete s dvomi predmetmi za semester a snáď netreba pripomínať, že naozaj NIKOHO nezaujíma, či ich absolvujete za 3 alebo 15 rokov.

Štúdium na akejkoľvek zahraničnej univerzite si treba vážiť. A skúsenosti, nech sú už akékoľvek, sú na nezaplatenie...

 

Fürstenhofské drby

- Aj dnes len krátko... slovenské epizódy som z pochopiteľných dôvodov nevidela.

- Tie nemecké len v pondelok, utorok a stredu.

- Takže malá rekapitulácia! o)

- Sybille naďalej pracuje na poste "Etagenkellnerin"... proste čašníčka, neviem, čo chcel básnik povedať tými "etážami".

- Now, the Sonnbichlers. Tí sa totiž všemožne snažia dať dokopy Käthe a Gustla a pomaly sa im to už aj začína dariť.

- Teraz neviem, koľko mám prezrádzať, lebo netuším, či aj budúci týždeň bude glosa od nášho spolupracovníka d.g.

- No dobre, tak prezradím trochu viac :D

- Jacob a Sybille zachránili psa Rosi Zwickovej, za čo od nej osobne dostali štedrú odmenu 2.000 eur (práve sme sa o tom bavili, že je to naozaj ŠTEDRÁ odmena).

- Akože NÁHODOU Sybille práve 2.000 eur potrebovala na zaplatenie svojich dlhov, takže ich uhradila a dala výpoveď. Veci sa však potom napokon zmenili.

- Keď sa o dvojtisícovej odmene dozvedel Gustl, hneď na jazero naklusal aj s Käthe, pričom chytili obrovského sumca. Namiesto psa Rosi Zwickovej v ňom však našli niečo iné... tadadadadammmmmm (predstavte si ťažkú melódiu kostolného organa :D).

- Tajomstvo už necháme tajomstvom, no ak ste čítali pozorne Nemecké epizódy, určite ste tam tento podstatný detail našli. Podstatný preto, lebo Roberta privedie až do basy.

- A na záver hysterische Rosalie: "Was meinen Lebensgefährten glücklich macht oder nicht, ...das entscheide immer noch ich!"

 

GLOSA TÝŽDŇA

Musím povedať, že Lenu mám rád. Je s ňou sranda, nech už ju desí jej ex-manžel alebo keď sa snaží o romantiku. V podstate budú s Adrém perfect match. Minulý týždeň sa nám celá situácia rozvinula, ale prezradím, že body do bedchartu ešte oficiálne zapísať nemôžeme :)

Tak najprv precitlivený André: “Hildegard, nehovorte Lene dievča, lebo ma to robí starším!”


A potom prišla Niederbühlova párty, kde znova otváral svoju ordináciu. Mimochodom celú ju zmeškal, pretože Käthe sa rozhodla, že Gustl ju chcel otráviť tým, čo navaril a zavolala si doktora. Samozrejme nič jej nebolo a Niederbühla šľak triafal. No ale to som odbočil. Na party prišla aj Lena a tiež vie ako na to, pričom na druhej fotke je už kvázi "namol":

Obrázok

Ráno sa potom o tom rozpačito bavila s bratom (3x tom!!):

 
 “Ajaj, zobudila som sa dnes u Andrého na gauči.”

  Markus: “No, lepšie ako v jeho posteli.”

  Lena: “Uhm, len mám matnú víziu, že som sa ho snažila pobozkať.”
 

A tu je geniálna Markusova reakcia:

Obrázok

Potom si dal André zoznamovací inzerát pod priemerným pseudonymom Captain Cook…a Lena sa mu naň ozvala s trúfalo originálnym a vynaliezavým “Zanel” (rada – treba čítať odzadu :))

No, čo nové u Saalfeldovcov. Valentina povedala Eve mama. Tak Robert plný entuziazmu skúšal, či povie aj „papa“. Veľa úspechu mu to ale neprinieslo:

Robert: “Povedz papa.”

Valentina: “Mama… mama.”

Zrazu je tam aj Charlotte: “Povedz Oma (babka).”

Valentina: “Oma, Oma!”

S Nely sme už rozobrali, že šplech týždňa musí byť Xaverova reakcia na to, že Sibylle chce ísť chytať nejakú tú veľkú rybu, čo údajne zožrala Zwickovej štvornoháča:

“Ale to nie je žiadna malá rybka, je minimálne taká veľká ako Tanja! :)

A teraz si zahráme „kto ako vyzerá“.

Sa mi to len zdá alebo je Barbara posledne nejaká peknejšia? :) Zato Rosi Zwick sa snaží podobať na Einsteina!

Obrázok

Alebo Valentina akoby z oka vypadla môjmu obľúbenému hudobníkovi (a beznádejnému narkomanovi), takému Petovi Dohertymu. Aspoň Efi je tam pekná :)

Obrázok

Ešte jedna milá momentka Rosalie, ako sa vtiera do pohodového večera Krendlingera a princeznej.

Obrázok

A Heinemannovcom šibalo:

Obrázok

Na záver zasa jedna lúka a ťažká pohoda!

Obrázok

 

LETO 2011

Od budúceho týždňa už nepravidelne - t.j. hocikedy (čiže nielen v piatok, ale kľudne aj v pondelok alebo utorok). Predbežne však Téma týždňa bude zverejňovaná približne každé dva týždne.

Glosy od nášho spolupracovníka d.g. sú skvelé a za prvý polrok 2011 mu ďakujem za spoluprácu, pretože avizoval, že by si cez leto chcel dať prestávku. Napriek tomu som otvorená akýmkoľvek ďalším dodatočným článkom - čo mi d.g. pošle, to zverejním, takže to záleží len od neho o)

Od pondelka po novom! o) Majte sa!