Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

 9.septembra 2011 |  DasErste.de / sturmderliebe.estranky.sk | Nela + Alice + Ivo

Obrázok

Čas letí rýchlo, a tak bol dnes môj posledný deň brigády v istej londýnskej reštaurácií, takže sa na dva týždne vraciam na Slovensko o) A teším sa... pretože so slečnou Alice sme sa počas celého leta videli len dvakrát a máme si toho určite veľa povedať o)

Medzičasom som zistila, že moja škola začína 26.septembra zápisom a organizačnými pokynmi a prednášky budú od 3.októbra. V Británií sa vysoká škola študuje systémom "Who cares???", takže prednášky budem mať len 3-krát do týždňa, pravdepodobne v pondelok, utorok a piatok, keď som to tak zbežne pozerala o) Ostatné dva dni budem zase brigádovať, no tentokrát nie v reštaurácií :D (dobre bolo, ale stačilo...), ale v istej (opäť) nemenovanej firme a budem robiť nejakú kancelársku administratívnu robotu, alebo tak nejako si to predstavujem o)

Btw, už som sa konečne začala učiť tú španielčinu! o) ... a je to ľahké, aspoň zatiaľ! Ak si spomínate, tento jazyk ma upútal aj kvôli jednej španielskej moderátorke, ktorá mala na Eurovízií nezameniteľne silný prízvuk (ale nielen kvôli nej, prirodzene).

Pre pobavenie - ako hlášku týždňa tu mám tentokrát ďalšiu dámu so silným španielskym prízvukom - kolumbijskú herečku Sofiu Vergaru (možno ju poznáte zo seriálu Modern Family), ktorá bola hosťkou v mojej obľúbenej talkshow Davida Lettermana (english).

 

Kto získa Theresu? Konstantin alebo Moritz? Slečna Alice navrhuje:

"Tričká dole a pobite sa!" 

 

Alice perlí ďalej... narážka na to, že Moritz stále nosí niečo červené :)

"Hmm... zaujímalo by ma, či aj spodné prádlo má červené!" 

 

 

 - 360 BULLETIN dnes prináša Lili Gesler alias novú postavu Elenu Majoré. Pri nej sa totiž stretávame s veľmi zvláštnou kombináciou... herečka sa narodila v Budapešti a maďarčina je jej materinský jazyk. V seriáli zase bude hrať dievča, ktoré má rómsky pôvod. To všetko aj s hercom Januszom Cichockim, ktorý je zase Poliak. Pekná kombinácia! :) 

 Vtip za sto korún: Ako by vyzeralo stretnutie maďarskej Lili Gesler v postaveObrázok  rómskej Eleny Majoré a slovenského "politika" Jána Slotu? :)

 - Ak by ste chceli vedieť, aká je sledovanosť Sturm der Liebe, poteším vás - je stále na vysokej a stabilnej úrovni. Denne si svoj obľúbený seriál pozrie asi 2,5 milióna Nemcov, čo činí 21 až 24- percentný podiel na trhu. Pre porovnanie - programy konkurenčnej ZDF, ktoré sa vysielajú v rovnakom čase, majú zvyčajne podiel pod 8 percent.

 - Novú bránu dostal Furstenhof už pred výbuchom... teda neviem, ako sa to mohlo stať, no už v stredajšej epizóde sme ju mali možnosť zhliadnuť - opäť bez akéhokoľvek náznaku v deji.

 

 Čo je nové...

Obrázok

Takže ako už Alice načrtla, Elena Majoré zachráni Moritza... ktorý sa pobil sám so sebou, keď sa vlastne pobil so svojím bratom Konstantinom - uvidíme, ako to bude spracované vizuálne o)

Otázka do pléna - je možné, aby Theresa nespoznala, že to nie je ten "jej Moritz"? ... a to, že ani vlastná matka nespozná svojho syna, je už vrchol... a hanba pre Doris!

Mala by som zopár návrhov, ako zistiť, ktorý je Moritz a ktorý Konstantin, ale tie sú značne nepublikovateľné.... o) a nechcem predsa, aby ste sa ma báli, takže ich nebudem zverejňovať o)

Ďalšia téma - Jacob a Debbie. Títo dvaja napokon budú spolu... a mne sa to nepáči - Debbie nemám rada, je to prefíkaná naivka, ktorá akože "náhodou" natrafí na svojho muža snov. Obrázok

Jacob mal zase krásny vzťah so Sibylle, no v poslednej dobe im to vôbec neklapalo - a tentokrát to bola skôr princeznina vina. Tá už zrejme tiež nevie, čo so sebou a v poslednom čase ma tiež dobre štve :D Ale nemyslím si, že Xaver je pre ňu ten pravý...

Ďalšou témou je aj "vzdialená budúcnosť" - Moritz a Konstantin. Tí dvaja sa totiž pobijú a som fakt zvedavá, ako to bude vyzerať! Celkom príjemný príbeh sa nám totiž týmto úrazom začne pomaly zvrhávať zlým smerom a ja len dúfam, že tam už nebude nič takéto šokujúce...

Autor SDL Dr. Peter Süss dokonca tvrdí, že táto hra na divákov je cielená, aby až na konci zistili, kto bude napokon tvoriť pár s Theresou. Podľa doterajších informácií by sme sa mali riadiť hercom a nie postavou. To znamená, že "po výmene postáv" napokon s Theresou skončí zrejme Konstantin, i keď ten príde do seriálu až neskôr. Je to logické z dôvodu, že Moritz Tittel okupuje 2. miesto na listine hercov, hneď za svojou hereckou kolegyňou Ines Lutz.

S Danielom Funffrockom ako novým Moritzom to bude teda ešte "sakra zapeklité" a ten zrejme bude mať vzťah so ženou, ktorá ho zachránila - Elenou Majoré.

No a keďže dnes budem trochu kratšia, mám pre vás ešte interview so spomínanou Debbie, ktoré opäť pripravil Ivo.

 

  INTERVIEW S LEOU MARLEN WOITACK

 

Das Erste: Lea, ako ste sa dostali k roli v seriáli Sturm der Liebe ?

Lea Marlen Woitack: Až do júla som na Bavorskej hereckej akadémii. V novembri minulého roka som bola na jednej absolventskej akcii, kde sa o mne dozvedeli ľudia zo seriálu. Neskôr si ma všimli v opere. Krátko po nej ma oslovili, či by som sa nechcela zúčastniť konkurzu na rolu Debbie. Bola so šialene šťastná.

 Obrázok

Aký typ človeka je Debbie ?

Debbie je smelá, odvážna 20- ročná, ktorá žila so svojou matkou v USA a študovala architektúru. Jedného dňa má víziu, že jej otcovi sa stane niečo zlé. Vzhľadom k tomu, že verí na vizionárske schopnosti, prichádza do hotela, aby ochránila svojho otca.

 

Povie o svojich víziách Michaelovi ?

Ona sa o to snaží, ale jej otec je lekár. On na takéto veci neverí z lekárskeho a ani z vedeckého hľadiska. Michael si o nej myslí len to, že je ezotericky založená. Preto chce aby Debbie študovala architektúru a nie astrológiu.

 

Čo povedali vaši rodičia, keď sa dozvedeli, že chcete byť herečka?

Moja mama bola celkom rada. Môj otec to bral trošku horšie, pretože chcel, aby som študovala seriózne povolanie, preto bol skeptický. Môj otec podporuje povolania ako lekár. Opýtal sa ma, či je to nutné a ja som mu na to povedala, že áno.

 

Videli ste nejaké epizódy pred tým ako ste začali natáčať Sturm der Liebe ?

Videla som dve, možno tri epizódy, ale jedna moja známa je veľká fanúšička, takže sme sa párkrát stretli a vysvetlila mi všetky vzťahy a príbehy zo seriálu.

 

Čo hovoríte na Sturm der Liebe ?

Ja som divadelná herečka. Práca v televízii je úplne iná sféra ako tá divadelná. Zo začiatku to vôbec nebolo jednoduché. Potrebujete dávať pozor na veľa vecí naraz. Kde sa práve nachádzam, kedy sa mám napiť z pohára, kde je kamera. Je to už pomaly čoraz lepšie a je to skvelá zábava.

Ďakujeme za rozhovor.

Na dnes je to od nás všetko, ako som už spomínala, dnes trochu pokratšie, ale nabudúce pre vás pripravujeme veľký špeciál pod názvom "ŽIVOT HERCOV ZO STURM DER LIEBE", takže sa môžete tešiť na hŕbu obrázkov a videí.