Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

piatok, 30.septembra 2011 |  DasErste.de / sturmderliebe.estranky.sk | Nela + Alice 

Obrázok

Dnes som tu pre vás po týždňovej prestávke, ktorá bola spôsobená mojou PN - mala som akútny zápal obličiek a chvíľku to trvalo, kým som sa vyliečila o)  Po antibiotickej liečbe mi doktorka túto stredu povolila konečne odísť do Británie - aj tak už meškám...

Škola oficiálne začína v pondelok, ale tento týždeň boli rôzne úvodné semináre, na ktorých som z vyššie menovaného dôvodu chýbala. Takže snáď mi nič dôležité neuniklo a v pondelok odštartujem svoju novú životnú etapu o)

Now bývanie - môj hororový sen o internáte sa našťastie rozplynul - byt sa nám podarilo vybaviť už v lete, bývame tu tri baby a je to v severnom Londýne, približne v lokalite Camden, čo vám asi nič nehovorí... keď poviem Belsize Park, ste na tom asi rovnako. Ale keď už poviem Hampstead Heath, to by vám už malo niečo hovoriť! o) Je to pomerne známy londýnsky park - zhora je perfektný výhľad na celé mesto, takže máme o večerné prechádzky postarané o)

No a potom pokračujem aj v mojich lekciách kastílčiny - to je taký smiešny jazyk! o) V stredu som sa napríklad dozvedela, že v Španielsku majú 4 úradné jazyky - kastílčinu (tá pravá "španielčina"), katalánčinu (Barcelona), galícijčinu (nad Portugalskom) a baskičtinu (hatlanina s neznámym pôvodom). Správne sa teda španielčina nevolá "španielčina", ale kastílčina, pretože to je tá "pravá" španielčina z okolia Madridu, ktorá sa vyučuje na školách a v jazykovkách.

Ale to som sa už moc "rozvyprávala", ako by povedala Alice o) Napokon som sa rozhodla prijať Betyino pozvanie na návštevu New Yorku, aj keď viete, že ja na Amerike nefičím o) Dala som jej ale jednu podmienku - musí ma zobrať na nakrúcanie Late Night Show Davida Lettermana! :D (pekné odomňa, že som pozvaná na návštevu a kladiem si podmienky :D) A keďže lístky treba zarezervovať s niekoľkotýždňovým predstihom, moja návšteva sa bude konať zrejme niekedy v decembri - chcem jedným vrzom vybaviť aj vianočné nákupy o) 

A propos vianočné nákupy - v stredu pred mojím odchodom sa mi dostal do rúk prvý vianočný leták - METRO už ponúka mikulášske sladkosti! No nekúp to! o)  

 

Over & out there: Konšpiračné teórie o)

A teraz k veci.

Tento týždeň bol v Sturm der Liebe naozaj revolučný. Všetky udalosti si podrobne rozoberieme dnes a naposledy aj zajtra, kedy na vás čaká veľké zhrnutie tohtotýždňových udalostí. 

Svadba Evy a Roberta bola pekná, to je všeobecná pravda. Ale už to proste nebolo také originálne... z pohľadu originality bola totiž tá "NAJ" svadba Samie a Gregora. 

Škoda, keby Eva pricválala na Emilovi, možno by si u mňa zlepšila kredit o) Ale aj tak to bolo pekné a príšerne romantické. Škoda len, že to všetko trvá tak krátko - svadobný obrad sám o sebe zabral asi 5 minút čistého času.

Trošku mi tam chýbal nejaký zostrih najkrajších momentov Evy a Roberta, aby sme tentokrát "When You Say Nothing At All" počuli v celej dĺžke. No, nevadí... ako sa svadby páčili vám, sa čoskoro dozvieme. Nová anketa týždňa totiž vaše názory od pondelka zmapuje, takže už môžete začať premýšľať, komu zo 6-tich párov dáte svoj hlas o)

Zároveň musím povedať, že som si utorkovú a stredajšiu epizódu fakt vychutnala - don‛t get me wrong, nevyžívala som sa v tom obrovskom ľudskom nešťastí, no bolo to proste všetko na vysokej profesionálnej úrovni a navyše - konečne sme sa zbavili Barbary. Myslím si, zrejme ako väčšina z vás, že jej charakter bol už proste dávno vyčerpaný a už sa nemal kde pohnúť (to je nevýhoda záporných postáv...). Zároveň to bude aj ťažké pre autorov, pretože dali latku vysoko a nebude jednoduché prísť s niečím novým, uveriteľným a originálnym. Ale Doris sa zatiaľ vyvíja sľubne o)

Ale vráťme sa ešte k Barbare - väčšina z nás zrejme nie je úplne spokojná s jej koncom a hneď aj vysvetlím prečo - Saalfeldovci sa od polície dozvedeli, že eine gewisse Sylvia Sachtleben spadla s lietadlom pri talianskom pobreží. To, čo sme videli na obraze, tomu však nezodpovedalo...

Hneď v nasledujúcej scéne sme totiž videli Barbaru, ktorá práve prechádzala po nejakej hrádzi (oder so was) a ťahala za sebou kufor. Nemala žiadne veľké zranenia (okrem postrelenej nohy), takže si dovolím pochybovať, že spadla s lietadlom - očividne to mala byť len falošná stopa pre Saalfeldovcov. Tým pádom vôbec nemusela byť v Taliansku, ale táto scéna sa pokojne mohla odohrať niekde v Nemecku... no a potom spadla do močiara a zrejme sa utopila (scéna sa skoro končila, takže opäť si nemôžeme byť istí, že sa naozaj utopila). Sami sa o tom môžete presvedčiť vo videu v čase od 12:00.

Dovolím si teda pochybovať, že Barbara spadla s lietadlom v Taliansku - očividne to bol len šikovný ťah autorov a obávam sa, že o rok máme Barbaru opäť vo Furstenhofe... čo by bolo ale fakt na smiech, takže verím v zdravý rozum scenáristov.

Sama herečka Nicola Tiggeler a jej manžel sa však pred pár dňami v interview nechali počuť, že veria, že Barbara v budúcnosti snáď opäť rozmúti stojaté furstenhofské vody. Tak teraz už fakt neviem, čo si mám o tom myslieť... Obrázok

Takisto mi dovoľte rozpovedať moju teóriu o 6./7.sérií. Mnoho Nemcov si myslí, že Theresa a Moritz sú síce sympatickí, ale ide to s nimi príliš rýchlo... bodaj by nie!

Je to (opäť) len šikovný ťah scenáristov - tí sa totiž báli, že by s Robertom odišli aj pravidelní diváci. Predsa len - Robert je asi najobľúbenejšia postava, ktorú všetci poznajú od samého začiatku. Preto bolo potrebné vytvoriť presvedčivé momenty, ktoré by diváka donútili namotať sa na sériu Theresy a Moritza - preto taký rýchly začiatok. 

To, že Eva a Robert neodišli hneď po svadbe, ale odídu až v polovici októbra, má tiež svoje odôvodnenie - autori môžu ešte ponechať starú zvučku a nechajú divákov rozlúčiť sa s ich obľúbenými hrdinami, zatiaľ čo im rýchlo predstavia nové postavy. Predsa len -prísť na trh s dvomi novými neznámymi tvárami by bol priveľký risk a scenáristi nechcú riskovať, takže všetko stavili na istotu.

Teraz k ich nástupcom - Theresa a Moritzovi. Musím povedať, že som scenáristom absolútne skočila na lep a celú túto story som im zožrala aj s navijákom!

Veď sa len pozrite, akí sú tí dvaja zlatí - od 2:35.

Takisto - ako už Marina spomínala v utorok, myslím si, že by sme mali dať na pravú mieru informáciu, že Bavaria Films počnúc novou sériou nebude nakrúcať v areáli kaštieľa Vagen.

Z tejto informácie sa zrejme vykľula novinárska kačica, keďže sme stále zásobovaní novými a novými fotkami, kde sa objavuje predná fasáda Furstenhofu a teda je jasné, že tieto scény sa nakrúcajú v malebnej dedinke Vagen. Túto informáciu teda považujte za bezpredmetnú a verme, že tých scén spred kaštieľa bude čo najviac.

Obrázok

Nezabudnite: Už zajtra SDL 360: Nemecké epizódy - veľké zhrnutie tohto týždňa, budeme sa venovať najmä hereckým výkonom.

   

360 BULLETIN: Vedeli ste, že...?

... A je tu aj Alice s jej 360 BULLETIN-om!

 - Dnes špeciálne "Vedeli ste, že...?" s novou trojicou postáv - s Gitti, Theresou a Moritzom. Prvá menovaná na otázku, aká je jej obľúbená dovolenková destinácia, odpovedala jasne - DUBAJ. Práve tam si totiž splnila svoj sen a zaplávala si s delfínmi.Obrázok

- Jej kolegyňa Ines Lutz v cestovaní tiež nezaostáva - miluje Južnú Afriku a Patagóniu, ale aj juho-západnú časť Británie Cornwall, ako aj Taliansko či Havajské ostrovy.

- Moritz Tittel je zase panna... mám to na mysli ako znamenie zverokruhu :) Mám pocit, že si to trochu vymenili s Ines - tá je totiž znamenie "Blíženci", aneb "Dvojičky" a Moritz predsa bude hrať dvojičky :) Jeho obľúbeným číslom 4, obľúbenou hudbou "London´s Calling" od The Clash a obľúbenou dovolenkovou destináciou Taliansko.

- A takisto jedna prevádzková poznámka - dostali sme milióny emailov od ľudí, ktorí boli vážne zvedaví, čo to akože znamená "C´EST MA VIE" v našom tohtotýždňovom špeciáli Eva a Robert. Je to po francúzsky a znamená to niečo ako "TO JE MÔJ ŽIVOT" - tento názov vyberala Nela, keďže ona je výrazne frankofónna a nabudúce jej radšej poviem, nech vyberie niečo lepšie! :)

 

Zo zákulisia: Čo nás čaká a neminie

Mala som taký zvláštny pocit, že už dlho sme tu nemali podrubriku "ZO ZÁKULISIA", a tak ju operatívne zaraďujem už dnes. Chcem vás v nej oboznámiť s novinkami, ktoré naša stránka chystá v poslednom kvartáli tohto roka.

Takže predovšetkým - súťaž. Vaša obľúbená o) Bude to vianočná súťaž a tento rok začne príšerne skoro - už v polovici novembra. Bude prebiehať v 6-tich kolách v týždňových intervaloch, pričom každé kolo sa bude venovať jednej sérií. Bude potrebná registrácia. Viac čoskoro.

Chceme aj aktualizovať rubriku HERCI A POSTAVY - veľa hercov predsa odišlo, veľa prišlo... je to ale naozaj beh na dlhé trate, a tak túto rubriku zrejme budeme musieť drasticky obmedziť, pretože na ňu jednoducho nezostáva čas. Veríme, že do konca októbra sa nám podarí túto rubriku kompletne zaktualizovať.

A teraz niečo moje obľúbené - 4.ročník hlasovania ANNUAL FAN CHOICE AWARDS. Aj túto anketu tento rok čakajú veľké zmeny. Bude sa konať v decembri a budete mať možnosť hlasovať len za hercov, ktorí sa objavili v Sturm der Liebe v roku 2011. Predsa len - hlasovať 4x o tom istom (a vždy vyhrá Robert :D) je už trochu oničom...

Premýšľala som ešte nad Halloweenom - mohol by sa zorganizovať nejaký morbídny špeciál o mŕtvych postavách zo Sturm der Liebe, ale to je len návrh... o)

A takisto som premýšľala aj nad ďalším STURM DER LIEBE CHAT-om. Takéto chaty by sa mali konať častejšie, aby sme mali možnosť prediskutovať aktuálne dianie v seriáli. Takže som prišla s návrhom, aby sa chat konal každý mesiac. Samozrejme, že kvôli tejto periodicite neočakávame veľkú účasť a to aj z dôvodu, že je ťažké zhodnúť sa na jednom termíne. Chaty budú preto bývať v približnom čase - sobota okolo 18:00.

Program je nabitý - už len, aby sa to všetko splnilo o) S Témou týždňa ŠPECIÁL tu budeme aj o týždeň - tentokrát si posvietime na chyby, ktoré sa v seriáli vyskytli v 6.sérií, takže sa určite máte na čo tešiť, bis dann!