Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

piatok, 7.október 2011 |  DasErste.de / sturmderliebe.estranky.sk | Nela

Obrázok

Takže ako iste viete, tento týždeň sa nám s Alice začala škola. Ideme teda vysvetľovať.

Už po prvých dvoch dňoch som bola úplne rozbitá - odchádzala som z domu ráno o 7-ej a prišla som večer o 8-ej, keďže medzi školou a španielčinou sa mi už neoplatilo ísť domov. Utorok podobne, len chvalabohu nemám španielčinu. V stredu a piatok pracujem v nemenovanej firme, takže snáď od budúceho týždňa o) No a štvrtok mám našťastie len do 14.30, takže koncom týždňa budem mávať viac času. Slečna Alice je na tom nejak podobne, ale ona má vyučovacie dni pondelok, utorok a piatok.

Škola však môj voľný čas ovplyvnila oveľa viac, ako som si myslela, a tak nastanú nasledovné zmeny:

  • Slovenské epizódy sa z pondelka presunú na nedeľu (od 16.10., lebo túto nedeľu máme uvítaciu žúrku, a to sa nám stránku asi nepodarí aktualizovať o))
  • Téma týždňa a SDL 360: Nemecké epizódy budú bývať kratšie ako obyčajne.

Takisto som sa asi pred týždňom vyjadrila, že je čas na zmenu a od nového roka by som stránku rada presunula na server wordpress.com. Chceme totiž, aby mala stránka viac "štruktúru blogu" a teda len výpisu článkov bez rubrík, ktoré nás dosť časovo zaťažujú a sú úplne zbytočné.

Ako som už spomínala, malo sa to konať v januári, keďže sme ešte chceli dosiahnuť hranicu 100.000 návštev, no zrejme sa to bude konať skôr - v decembri alebo už v novembri, uvidíme... Stránka však pobeží do konca roka - uskutoční sa tu 4th Annual Fan Choice Awards.

Možno si myslíte, že to bude zmena k horšiemu, no rada by som vás presvedčila o opaku o) Bude to ako cez leto - budeme si môcť zverejniť HOCIČO a HOCIKEDY, takže každodenná aktualizácia určite ostane a o nič neprídete.

To sú v skratke zmeny, ktoré sa udejú do konca roka - budeme vás informovať o)

 

 

HLÁŠKA TÝŽDŇA

Ako sa povedia členovia kráľovskej rodiny po španielsky...

Alžbeta II. Anglická - Isabel II del Reino Unido

Princ William, vojvoda z Cambridge - Príncipe Guillermo, duque de Cambridge

Princ Harry - Príncipe Enrique de Gales

Kate Middleton, vojvodkyňa z Cambridge - Catalina, duquesa de Cambridge

 

A teraz na odľahčenie... tento týždeň som sa na španielčine dozvedela zaujímavé veci, ako si ráčite všimnúť o) Španieli ako veľkí patrioti prekladajú aj mená cudzích národov a znie to prinajmenšom divne - napríklad taký princ Harry sa povie Príncipe Enrique!

A to už ani nehovorím o princovi Williamovi - Príncipe Guillermo! :D Jedno slovo: LOL!

A od "LOL" k "SDL" - začneme malou ochutnávkou na zajtrajšie SDL 360: NEMECKÉ EPIZÓDY. Myslím si, že nové kulisy a Moritz v krátkom župančeku sú dostatočný dôvod na to, aby ste si túto rubriku prečítali - aspoň dámska časť osadenstva o)

Ku všetkému sa budem vyjadrovať zajtra - prikladám len fotku. Apartmány sa teraz nevolajú "1, 2, 3, 4 etc", ale "magnóliový apartmán, tulipánový apartmán, etc". A musím uznať, že je to pekná zmena, i keď je to asi nepraktické! :D Najmä pre Alfonsa o)

Obrázok

Čo sa mi páči asi najviac sú piano bar (chcem také kreslo do obývačky! o)) a byt pani Doris... vyzerá síce trochu ako detská izba Paris Hilton, ale spĺňa svoj účel! o) Už to proste nie je "kulisa", vyzerá to oveľa reálnejšie a priestrannejšie.

Takže toto všetko s "územnými zmenami" vo Furstenhofe zajtra podvečer!

 

Furstenhofské drby: Čo je nové...

Ešte tu máme aj fotku Theresinej kancelárie v pivárni - neviem, či som ju už zverejňovala... keď sa na ňu pozriete, určite vám nepríde "typicky nemecká". Neviem prečo, ale keď som ju prvýkrát zbadala ja, hneď som musela skonštatovať, že je absolútne česká... Áno, ČESKÁ! o)

Mala som tú česť vidieť zopár dielov českého seriálu Ulice a myslím si, že táto kancelária je presne niečo na taký štýl o) Neviem prečo... zrejme kvôli tej drevenej "kartotéke" a tým závesom. Ale cítim z toho slovanskosť o) Som čudná alebo to niekto cíti tiež? :D

Obrázok

Now Dr. Erhardt - toho bude hrať Timothy Peach - manžel Nicoly Tiggeler, Nemec s výraznými britskými koreňmi. A je celkom zvláštne, že bude mať krátky románik so Charlottou - dobrou vílou hotela - najmä, keď Barbara a Charlotta boli vždy také nepriateľky o)

Ale to už asi neoddeľujem súkromie hercov a súkromie postáv, čo sú diametrálne odlišné veci. Na Charlottu si totiž robí zálusk niekto iný - a síce Julius Konig, ktorý príde do Bavorska už čoskoro. Áno, aj mňa to prekvapilo, ale podľa jeho oficiálneho popisu by Charlotta mala byť Juliusovou dávnou láskou.

Ako som už spomínala, rola Charlotty sa už dlhší čas nevyvíja, pretože sa jej už stalo všetko... takže ja som rada, že sa to okolo nej opäť začne hýbať, pretože je proste dobrá víla hotela a tak to má byť o)

Teraz k Moritzovi a Konstantinovi - už sa mi to zdá byť trochu nereálne o) ale originálne to je, to sa musí nechať o)

Ja mám totiž rada, keď sú postavy šťastné a môžem šťastie zdieľať s nimi - SDL je pre mňa oddychovka s pozitívnymi emóciami. Keď postavy prežívajú nejaké výrazne negatívne obdobie - napríklad ako toto nadchádzajúce - nemám z toho veľmi dobrý pocit...

... ale každopádne sa teším, že Moritz (Tittel, pozn. Nel.) ostáva - je mi jedno v akej postave o) Na toho nového Moritza (Daniel Funffrock, pozn. Nel.) až tak zvedavá nie som - a to je dosť zarážajúce, lebo bude niekoľko epizód ležať celý obviazaný v nemocnici.

A napokon ideme ohovárať aj Doris. Tá sa už konečne prejavila ako správna negatívna postava - budem o tom hovoriť zajtra, ale rypnem si už teraz o) Tvári sa ako milujúca matka a o dušu sa modlí k "Sante Marii" a potom je úplne chladná a nekompromisná... mám pocit, že to bude druhá Cosima o)

To s tým náboženstvom sa mi nepáči, ja s takýmito vecami nežartujem... je to príliš teatrálne a potom príliš trápne. Rovnako by som nerada žartovala v téme zahrávania sa s chlapmi - chudák Werner, ten už vôbec nevie na čom je! o) (a keď už Werner nevie, na čom je, ... !)

 

Over & out: Zo zákulisia Furstenhofu

Dnes pripájam aj špeciálnu obrazovú prílohu - čo všetko nájdete "v novom Furstenhofe".

Obrázok

Pamätáte sa, keď som spomínala, že pred dvere sa jednoducho umiestni nejaká "mobilná stena"? ... Tak asi takto tá mobilná stena vyzerá o) Z druhej strany sa pokojne môže nakrúcať iná scéna, pričom nikto nezistí, že vedľa sa nachádza byt Saalfeldovcov.

 

Obrázok

A čo takto Ines, Moritz a Daniel na oficiálnom pressetermíne (= tlačovka pre novinárov)? o)

 

Obrázok

Boli tam aj Alfons, Charlotta a Werner... pozrite sa na Monu - "a teraz sa usmejeme najviac, ako vieme, aby sme odhalili všetky nedokonalosti krčných svalov".

A ešte jeden z mojej produkcie - v tele sa nachádza 640 svalov. Koľko z toho využíva Mona Seefried pri úsmeve? o)

Na dnes všetko - o týždeň sme tu opäť o)