Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

piatok, 14.október 2011 |  DasErste.de / sturmderliebe.estranky.sk | Nela

Obrázok

Opäť je tu piatok a za nami (opäť) namáhavý týždeň, kedy som (opäť) nič nestíhala. Takže by som toho mala postíhať čo najviac, pretože už koncom mesiaca vraj do Británie príde zima - údajne až -20 stupňov, ale to už médiá snáď preháňajú. Každopádne bude zima! :D

Poctivo sa učím dopravné značky, aby som začiatkom decembra mohla robiť vodičák, takisto sa poctivo učím španielčinu a menej poctivo sa učím do školy, kde mám na utorok urobiť historicky prvú seminárku - mal sehen! o) Nevadí...

Zároveň vám v súvislosti s "presunom stránky" dávam na známosť nasledujúce veci:

  • Až do odvolania funguje stránka v "obmedzenom režime" - budeme sa snažiť dodržiavať termíny, no niekedy to proste nevyjde...
  • Tým pádom sa ani nemusíte v diskusii pýtať otázky typu "Bude dnes ešte XXX?", pretože vždy treba rátať s tým, že nebude o)
  • V týchto dňoch prebieha nastavovanie novej stránky na servere wordpress.com, ktorá odštartuje v magický dátum - 11.11.2011 o 11:11 hod.
  • Táto stránka bude fungovať ešte do konca roka - bude to prebiehať hlasovanie 4th Annual Fan Choice Awards - všetky aktuálne články však budú zverejňované už na wordpress-e.
  • Pre tento krok sme sa rozhodli z dôvodu, že rubriky typu "O SERIÁLI" alebo "HERCI A POSTAVY" nás hrozne časovo zaťažovali a tým pádom už NEBUDÚ AKTUALIZOVANÉ - malá náhrada však bude na novej stránke o)
  • Opäť opakujem - nová stránka prinesie dennú aktualizáciu, možnosť zverejniť "hocičo" a "hocikedy" a hlavne - konečne niečo nové a diametrálne odlišné.

Pozn.: Ak by niekto mal záujem dostať sa na novú stránku predčasne a urobiť nejaký seriózny "feedback" (zhodnotenie), napíšte do diskusie na úvode svoj email, ja vám pošlem link. Vďaka o)

 

HLÁŠKA (in English genuinely)

Nela: Idem nakupovať na Oxford Street.

Lauren: S Alice ideš? ...

Nela: Nie, idem s inou kamarátkou...

... TICHO ...

Alice (zhrozene): Ty máš aj inú kamarátku?!  

 

Nejaké tie ceny v Letnej súťaži, ktorá je už dávno "za zenitom", ale predsa... budú tento víkend! Prosíme všetkých zúčastnených, aby si cez víkend klikli na stránku - nájdete tu link s cenami.

Takisto si kliknite na Tému týždňa aj budúci piatok - nájdete tu prvé fotografie novej stránky zo serveru wordpress.com a takisto aj podrobnejšie informácie.

 

Upútavka na SDL 360°: Nemecké epizódy

Minule som vás na sobotňajšiu rubriku SDL 360°: Nemecké epizódy upozorňovala Moritzom v župane, tentokrát to budú Debbie a Jacob, ktorí si to rozdávali priamo v Michelovej ordinácií.

Okrem toho si prečítate aj o tete Pilar a Konstantinovi, ktorý používa veľa španielskych výrazov a je to hrozne sexi! o) Ale aj o Wernerovi, ktorý po anglicky telefonoval s abu-dhabijským šejkom Zayedom.

To všetko zajtra popoludní.

 

Vianoce... v októbri!

Nuž... zvianočnieva sa nám, či si to priznáme alebo nie o) A ako som vám spomínala, Vianočná súťaž bude tento rok výnimočná. Tu sú zhrnuté prvé pravidlá:

- Začneme 12.novembra.

- Registrácia začne 1.novembra a bude trvať 7 dní.

- V súťaži bude 6 kôl - každý týždeň jedno kolo, pričom každé kolo sa venuje jednej sérií.

- V každom kole je 5 otázok, pričom každá má hodnotu 2 body. Spolu teda v kole môžete získať 10 bodov (otázky sú bez možností).

- Súťaž vyvrcholí 17.decembra 6-tym kolom, cenou bude kalendár na rok 2012, ktorý bude posielaný 24.decembra.

- Pravidlá ohľadom žolíkov sa ešte musia doriešiť, budeme vás informovať neskôr.

 

 

Špeciál: Chyby a omyly v 6.sérií

Obrázok

Najskôr Xaver. Ten totiž, ako vždy, vyfasuje štedré "sprepitné". Na tejto fotke to konkrétne vyzerá, ako keby to bola bankovka "150 eur", ak sa presnejšie zahľadíte o)

 

 

Obrázok

Na tejto fotke máme zase nepozvaného hosťa na zásnubách Evy a Roberta - čo robí ten šedivý pán vo dverách? ... Je to asistent réžie a proste sa objavil na nesprávnom mieste v nesprávnom čase o)

 

 

Obrázok

Obrázok

Na prvej fotke vidíme, že keď si Hildegard prezerá Evin prsteň, chytí ju za dlaň zospodu. V ďalšom zábere je však jej ruka z nepochopiteľného dôvodu zvrchu Evinej dlane.

 

 

Obrázok

Obrázok

A tentokrát Tanja a jej "čáry-máry" - keď ponúka Debbie cukríkom, ten má ružovú farbu. Keď si ho však Debbie dáva do úst, cukrík je zrazu zelený.

 

 

A teraz si dávajte pozor na Hildegard - tá totiž z košíka najskôr vyberie cukinu, no v ďalšom zábere asi o tri sekundy neskôr má už v ruke baklažán... qué passa? 

 

Obrázok

Obrázok

A po Hildegard s magickými schopnosťami aj farmár Schäfer s magickými schopnosťami - jeho zapaľovač totiž najskôr horel, v nasledujúcom zábere zhasol a v tom ďalšom zábere opäť horel. Žeby mágia? o)

 

Join us - next week, o tom istom čase na tom istom mieste! o)