Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

sobota, 22.október 2011 |  DasErste.de / sturmderliebe.estranky.sk | Nela

Obrázok

Hola, chicos ¿qué tal estáis?

Dnes je ten slávnostný deň, keď odhalíme prvé ukážky novej stránky, ktorá oficiálne odštartuje svoju činnosť 11.11.2011 o 11:11.

Najskôr však "niečo zo života". V čase, keď toto píšem, mi v izbe vyhráva "Michelle, my belle, sont des mots qui vont très bien ensemble" od Beatles. A moje drahé spolubývajúce Alice a Lauren si myslia, že som sa zbláznila! o)

Ale ja toho proste mám už fakt dosť - už vyše troch týždňov študujem/pracujem bez prestávky a funguje to asi na takom princípe, že 2 dni = oddych a 5 dní = šialenstvo... ak to samostatne spočítate, logicky vám vyjde, že tie dni oddychu trochu chýbajú a tých dní šialenstva je až priveľa...

Takže tento víkend ani nevyjdem z domu, budem spať do 10-tej a konečne si pozriem Hannu Schmitz vo filme The Reader, ktorú hrá Kate Winslet - dá sa povedať, že moja celkom obľúbená herečka o)

Budem čítať Višňový sad od Čechova, pozriem si muzikál My Fair Lady, budem raňajkovať bagetky s ementálovým syrom a pomarančovým džúsom a potom od pondelka začnem konečne šoférovať v praxi! :D Na skúšku sa chcem prihlásiť v decembri. A ešte predtým (asi od 21.novembra) som u Bety v Amerike - môj prvýkrát v Amerike, takže som fakt zvedavá, aké to bude... a hlavne sa pôjdem pozrieť na nakrúcanie Late Night Show with David Letterman - bude nejaký reportík! o)

Už sa na toto všetko fakt teším! ... Myslím si, že každý z nás si raz za čas môže dopriať takéto "márnivosti"! o)

 

HLÁŠKA: How To Date A Spaniard

Lauren: He‛s been here twice, why don‛t you just ask him out???

Nela: No! Didn‛t you hear him?! He‛s a romantic, just like me... we can‛t just go out... it‛s gotta be much more difficult and exciting than that! Like... something out of a Sandra Bullock movie!

 

SDL 360°: Nemecké epizódy

Ale teraz TÉMA TÝŽDŇA, ktorá je dnes spojená s SDL 360°: NEMECKÉ EPIZÓDY.

Takže najskôr tá recenzia Nemeckých epizód - videla som ich totiž len 3 (utorok, streda, štvrtok) - preto to spojenie...

Constantino: Ja som z neho namäkko, der ist ja so süss! Má taký rozkošný prízvuk, keď telefonuje s Tante Pilar - ktorú, naopak - NEZNÁŠAM. Tá ho totiž stále presviedča, aby sa na všetko vykašľal a vrátil sa do Buenos Aires. Myslím si, že táto rola sadla Moritzovi ešte viac! o) Tento týždeň 9/10.

Gitti a otecko: Gitti je stále a stále viac presvedčivejšia - evidentne sa už "zohrala s kolegami". Napríklad aj s Michelom Oliveri, ktorý tento utorok prišiel do FH ako jej otecko - typický Bavorčan! Došlo však k nedorozumeniu... Julius si totiž myslel, že jeho dcérenka pracuje na nejakom riadiacom poste... až potom mu Theresa musela vysvetliť, že Gitti je rádová čašníčka. Tento týždeň 9/10.

Otec a dcéra sa rozprávajú cez Theresu

  Gitti (Therese): "Povedz mu, že pracujem ako čašníčka".

Theresa (Juliusovi): "Mám vám povedať, že pracuje ako čašníčka!"

Elena a Jenö (neviem, ako sa to má vyslovovať): Druhá "dcérenka" a jej otecko prišli zase v stredu... a na začiatok ma vôbec nepresvedčili - práve naopak! Ich prvá scéna bola otrasná, dialógy pôsobili ako recitovanie poézie... na slečne Lili počuť, že nie je rodená Nemka, ale je rozhodne lepšia ako je jej otec! Ten sa mi vôbec nepáči! Tento týždeň 3/10. 

Matka Theresa: Chúďa Theresa - tá sa o Moritza hrozne bála! ... To však netušila, že ten sa takmer utopil a jej "nový Moritz" je v skutočnosti niekto iný... sám Constantin v rámci flirtu svoju milú nazval "Mutter Theresa - Matka Theresa" a po uši sa do nej zaľúbil. Zu süss! o) Tento týždeň 7/10.

SHOWDOWN NA MOSTE: Idem sa už teda vyjadriť k tomu showdownu, ktorý sa odohral v utorok... Najskôr fotodokumentácia:

Obrázok

Scéna sa totiž nahrávala tak, že najskôr sa nakrútila "pravá polka", potom "ľavá polka" a potom sa to spojilo dokopy... no a nemusíte to ani pozorne študovať a vidíte, kde bol daný záber "spojený" - ľavá časť je príliš svetlá a pravá príliš tmavá... 

Čo už, Slnku sa nedá rozkázať, kedy má svietiť, no prišlo mi to také divné... vzhľadom na to, že sme v SDL - v ktorom je vždy všetko dokonalé! o)

Ale aj tak veľká pochvala na Moritza a autorov, ktorí sa rozhodli pre túto odvážnu zápletku. Showdown bol teda pekný, ale nie príliš reálny... takže táto scéna si u mňa získava 5/10. 

Die Sonnbichlers: Werner a André boli celý týždeň v Dubaji, Sonnbichlerovci sa zase vrátili z Londýna a hneď sa aj stretli s Elenou. Ak sa ešte pamätáte, raz som sa zamýšľala nad tým, "ako budú vykreslení Rómovia v SDL"... Nuž, sú tam vykreslení ako kočovníci, ktorí sa na jednom mieste zdržia vždy len chvíľu a spoluobčania ich príliš nemajú v láske, pretože ich obviňujú z krádeží a iných trestných činov o)

Čiže aj Doris sa rozhodla, že bude zbrojiť proti Elene a pred Sonnbichlerovcami zverejnila svoju "teóriu o Rómoch", ktorú však Hildegard pokladala za absurdnú - Hildegard je proste stelesnenie životnej múdrosti! o) Sonnbichlers diese Woche 7/10.

 

Nová stránka od 11.11.2011

Uvoľňujeme prvé informácie na "svetlo sveta":

Zachované zostanú dve pravidelné rubriky - SLOVENSKÉ EPIZÓDY budú zverejňované vždy v pondelky o 12:00 a SDL 360°: NEMECKÉ EPIZÓDY, ktoré budú zverejňované vždy v piatky o 18:00. Druhá spomenutá rubrika bude "veľkým mixom" Témy týždňa (ktorá zanikne) a už existujúcej rovnomennej rubriky SDL 360°: Nemecké epizódy.

V pravidelnom čase bude takisto aj VIANOČNÁ SÚŤAŽ - od 12.novembra každý víkend.

Ostatné "rubriky" sa rušia, neznamená to však, že sa nemôžete tešiť na fotky či prepis Nemeckých epizód - všetko samozrejme bude zverejňované, no v samostatných článkoch, ktoré budú kratšie a častejšie.

Takže o nič neprídete - práve naopak, myslím si, že to bude ešte lepšie a ešte aktuálnejšie. Registrácia do Vianočnej súťaže začne 1.novembra.

A teraz prvé obrázky - "okresaná rubrika" HERCI A POSTAVY vyzerá asi takto:

Obrázok

Zachovaná bola takisto druhá (a posledná rubrika) - O SERIÁLI, ktorej časťou je aj "História seriálu". Možno sa čudujete, prečo na novú stránku tieto rubriky vôbec pchám (vyjadrila som sa totiž, že nám berú hrozne veľa času)... takže odpoveď je: Lebo sú to dôležité informácie a to je ako povinnosť! o)

 

Obrázok

 

A takto vyzerajú nové vizitky hercov - sú to len krátke popisy, takže ich netreba aktualizovať... (už žiadne dlhé životopisy - je to síce pekné, ale časovo náročné)

Obrázok


 

Der Deutsche Fernsehpreis 2011

3.októbra sa uskutočnilo odovzdávanie cien Der Deutsche Fernsehpreis 2011, na ktorom bol minulý rok ocenený aj seriál Sturm der Liebe. Tento rok sa tomu tak nekonalo, no napriek tomu mám pár (= 2) zaujímavých fotiek.

Obrázok 

Boli tam napríklad aj Wayne a Annemarie, i keď neboli nominovaní... nevadí, možno budúci rok! o) Za kolektív SDL boli na Fernsehpreise zastúpení Uta Kargel a Jan van Weyde, foto ale nemám...

 

Obrázok

Ale čo ma veľmi potešilo, bola soška pre EUROVISION SONG CONTEST 2011 a tým pádom aj pre Raaba, Judith Rakers (v strede) a Anke Engelke (naľavo), ktorá sa zároveň stala absolútnou víťazkou večera, keď vyhrala aj kategóriu "BESTE COMEDY" so svojou komediálnou šou Ladykracher.

Budúci týždeň opäť v tradičnom čase - v piatok! o)