Choď na obsah Choď na menu
 


Téma týždňa

Obrázok

Tento týždeň bol naozaj namáhavý... ja osobne som sa pohybovala medzi tromi "hlavnými piliermi" - škola, práca a autoškola, resp. kamarátka, ktorá ma učí jazdiť na jej aute :D (v Británií neexistuje autoškola, je len záverečná skúška)...

A je to dosť vyčerpávajúce, takže sa musím priznať, že som rada, že som konečne na sviatky na Slovensku! o) I keď vydýchnuť si až tak nestihnem - hneď v stredu som opäť v Londýne, nämlich! o)

Tento týždeň som zároveň bookovala aj letenky do Ameriky, konkrétne na piatok, 18.novembra, čo bude presne týždeň po "otvorení" novej stránky, takže Alice a spol. to potiahnu za mňa o) Pobudnem tam 9 dní a v stredu, 23.novembra nás s Bety čaká nakrúcanie Late Night Show Davida Lettermana v Ed Sullivan Theater na Broadway o 17:30.

Reportík bude nasledovať o)

 

SDL 360°: Nemecké epizódy

Tento týždeň sa všetko vo FH točilo okolo nekonečne veľa hádok...

Pohádal sa snáď každý s každým, ale pekne to všetko otvorili André a Werner svojou tradičnou "bratskou hádkou", keď sa vracali z Dubaja. Počas týždňa sa pridali aj Charlotta, Sibylle a Xaver, Theresa a Konstantin, ale aj Doris.

Čo si myslíte - čo vyvádzali André a Michael v tejto scéne? o)

Obrázok

Nehľadajte za tým žiadny druhotný význam (ani tretí, ani štvrtý, ...) - Andrého seklo v krížoch po tom, čo do pivárne na fúriku doviezol asi 20 kilové vrece múky, takže Michael ho musel trochu "napraviť" - to ste mali počuť ten zvuk, LOL! o)

A bolo to zároveň tam, kde si André všimol doktorovho nového pomocníka - plyšáka, ktorého dostal od "pouličného predavača" a chcel ho darovať Gitti, aby nebola sklamaná, že nevyhrali na súťaži Laiendarstellerwettbewerb (dalo by sa aj dlhšie, ale stačí...).

Gitti však medveďa Michaelovi nechala s tým, že "sa hrozne podobajú" a to isté neskôr skonštatoval aj André! A majú pravdu - pozrite sa na tú podobu! o)

Obrázok

A vráťme sa ešte na Laiendarstellerwettbewerb (ľúbi sa mi to slovo). Sibylle mala totiž pôvodne hrať s Andrém, no ten kvôli svojej indispozícií nemohol, a tak zaňho musel zaskočiť Xaver, s ktorým Sibylle (akože náhodou) vyhrala 5.000 eur.

Ich víťazstvo je spochybniteľné - predsa len, keď v porote sedí Alfons, nemôže to byť až taká náhoda...

S Xaverom a Sibyllkou to však nabralo rýchly spád aj predtým - Xaver totiž omylom vyznal lásku Charlotte - tá totiž ležala za paravánom v relaxačnom centre (zatiaľ čo Xaver si myslel, že za paravánom je jeho milovaná Sibylle).

Teraz ku Constantinovi a Therese. Doris sa totiž konečne dozvedela, že "jej syn" vlastne nie je "jej syn", a tak sa jej Constantino priznal, že Moritz je mŕtvy (teda aspoň podľa neho...). 

Doris schytila záchvat paniky, že si až musela sadnúť na taký veľký kmeň stromu, predsa len - celá tá scéna vyzerala, ako keby ju natáčali niekde v pralese o)

Obrázok

Ak je niečo, čo na Doris neznášam - je to pochopiteľne viac vecí... ale najviac mi na nej prekážajú tie jej citové výlevy, ktoré si hovorí sama pre seba. A tieto citové výlevy sa väčšinou týkajú nejakých dôležitých dejových zvratov a keďže si to hovorí sama pre seba, pôsobí to dosť umelo a vyzerá to, že to hovorí len pre diváka...

Neviem ako vy - ja sa väčšinou sama so sebou nerozprávam - iba keď sa fakt nudím! o)

Späť ale k Doris - tá sa napokon rozhodla, že svojho syna neudá za zabitie, pretože sama zabila jeho adoptívneho otca (pred 32 rokmi) a bolo by z toho také menšie "haló", keby sa svet dozvedel o Konstantinovi...

Videli sme aj tú scénu s mladou Doris, kde práve zabila starého Riedmüllera - to bol GÓL TÝŽDŇA! o)

Musela som sa proste rehotať - Doris sa starému vyhrážala, že ho zabije, na čo jej ten kľudne odpovedal "Veď to aj tak neurobíte" a potom sa Doris roztriasli ruky a samozrejme, že stlačila spúšť.

Neviem - nevyznám sa až tak v herectve, ale toto bol vrchol gýčovitosti, to snáď aj ja s Alice by sme to zahrali lepšie! o)

Ale od Doris poďme ešte k Therese - jej vzťah s Constantinom je tiež na vrchole absurdnosti - je fakt zvláštne, že si žena nevšimne, že má v posteli úplne iného chlapa! Nechcem to z pochopiteľných dôvodov rozvádzať, ale je to dosť nereálne... nevadí! o) Keď Constantino je taký sladký! o)

A ešte posledný bod dnešnej recenzie - k slečne Elene. Neviem, ešte stále sa mi zdá priveľká amatérka (a teraz nehovorím o tom, že do koláča namiesto škorice pridala čili - za čo bola, mimochodom, od Hildegard pochválená o)). Skôr má veľmi "nelogické reakcie"...

Napríklad: "Kypí vám polievka, pani Sonnbichlerová!" ... povie to s kľudným hlasom a prizerá sa, ako sa chudinka Hildegard musí kvôli nej naháňať - to je teda drzosť! :D

Takže je ťažko ohodnotiť túto postavu - neviem, či je to súčasť postavy alebo súčasť herečky...

Tento týždeň obstál v mojom hodnotení na 7/10.

 

Ešte 13 dní, prosím nezabudni! ... o)

Dnes ešte viac detailov o novej stránke - jej adresa bude zverejnená oficiálne v PONDELOK. Chystáme pre vás aj tieto novinky:

- Spomínaná Vianočná súťaž. Registrácia na starej stránke od pondelka, súťaž začne na novej stránke 12.novembra.

- Spomínané SDL 360°: Nemecké epizódy. Bude to spojenie Témy týždňa a recenzie Nemeckých epizód - tak ako dnes. Vždy v piatok.

- Verona Diaries: Istá skupina nemeckých fanúšikov na neoficiálnej stránke má tak rada Evu, že sa jej rozhodla napísať "denník z Verony". Niektoré články sú fakt zaujímavé, budeme vám ich prekladať.

- Novučičké obrázkové prílohy: Či už nové logá rubrík alebo proste akákoľvek obrázková príloha - všetko bude nové o) Našej novovymenovanej kreatívnej producentke Bety (zdravím ťa, Bety! o)) sa podarilo konečne vystihnúť podstatu SDL - logom je obyčajné srdiečko a text "Cíť tlkot svojho srdca" v mnohých jazykoch od angličtiny, cez dánčinu až po srbčinu. Like so:

Obrázok

Naväzovať bude aj jednoduchá vianočná grafika - srdiečko je ale nahradené stromčekom... je to jednoduché, dobre to vyzerá a mne sa to páči! o)

Obrázok

 

Vianoce 29.októbra...

A smerom na Bety ide ešte jeden veľký "Dank, Dank, Dank" kvôli hudobnému tipu, ktorý mi cez týždeň dala! o)

Totižto jej obľúbený spevák slaďákov Michael Bublé (čítaj Bublé as well) vydal vianočný album plný nádherných vianočných hitov, takže už viem, čo vám budem hrať na novej stránke cez Vianoce, you‛ll love it! o) 

A to ste sa už dočítali k záveru dnešnej Témy týždňa - ešte máme pre vás POSLEDNÉ VYDANIE (na tejto stránke) o týždeň a 11.novembra sa vidíme na novej stránke! o)