Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

piatok, 4.november 2011 |  DasErste.de / sturmderliebe.estranky.sk | Nela

Obrázok

Je tu oficiálne posledná Téma týždňa na tejto "starej stránke" - no nikto to, chvalabohu, neberie tragicky, pretože všetci dobre vieme, že o týždeň sa vidíme na novej stránke www.sturmderliebesk.wordpress.com.

Dovtedy však ešte máte možnosť zaregistrovať sa do Vianočnej sútaže - a to do štvrtka, 10.novembra. 11.novembra bude vypísaný konečný zoznam súťažiacich a 12.novembra oficiálne začíname prvým kolom.

Zaregistrovalo sa už okolo 20 ľudí, ešte aspoň 5 by sa mohlo, i keď toto bude dosť "INÝ" typ súťaže, na ktorý nie je treba tak veľa ľudí... Otázky budú totiž bez možností a niektoré sú (podľa mňa) dosť ťažké, takže plný bodový zisk bude skôr zriedkavosťou...

No a posledná vec: Bodový stav bude tentokrát zahalený rúškom tajomstva - môžu ho vidieť len súťažiaci na adrese, ktorú sme im posielali emailom. Pokiaľ niekto zo zaregistrovaných súťažiacich doteraz spätný email nedostal, ohláste sa prosím v diskusii alebo kdekoľvek inde a my vám pokyny pošleme o)

Takže starej stránke zdar ... a tešíme sa na novú éru! o)

 

Arrorro & Amelie & Fantag

Myslím si, že len môjmu penfriendovi d.g. (zdravím! o)) som sa zdôverovala so svojou slabosťou k Moritzovi a hovorila som mu, ako rada by som sa s Theresou vymenila! :D

Napríklad, keď jej Moritz spieva do uška argentínsku uspávanku "Arrorro" s takýmto textom:

Arrorro mi niño
Arrorro mi sol
Arrorro pedazo
De mi corazón

Este niño lindo
Se quiere dormir
Y el picaro sue
ño
No quiere venir

V preklade je to niečo ako "Spinkaj moje dieťa". A potom moja druhá obľúbená hudba - hrala sa počas (a po) svadby Evy a Roberta - je to tuším z nejakého francúzskeho filmu.

A do tretice všetko dobré - oficiálne video o FANTAGU od ARD.

MOMENTY: Nicola Tiggeler si robí srandu zo Charlotty "Und weitergehts!" (1:25), fanúšička si kupuje oblečenie, ktoré v seriáli nosila Barbara (6:06) a samozrejme Sepp a Antje, ktorá tvrdí, že si cenu vystavia pekne v štúdiu, aby im všetci kolegovia závideli (7:30).

 

Die neuen Kulissen

Sľúbila som vám ešte fotky Andrého a Michaelovho bytu - ktorý uvidíme už čoskoro a jej prestavaný - tie drevené "trámy" sa mi tam hrooozne ľúbia! o)

Len teraz mám trochu pochybnosti o tom, kde sa ten byt nachádza... pred explóziou sa totiž nachádzal vo Furstenhofe a teraz to vyzerá tak, že sa nachádza v pivárni...

Obrázok

No a naľavo vidíte tieto tónované presklené dvere... z druhej strany vyzerajú takto:

Obrázok

Tak teraz neviem, či to bude Andrého a Michaelova kúpeľňa, pretože táto je jednoznačne "ženská" a skôr by mala patriť Doris... navyše - vzadu na druhých dverách je nápis "BÜRO", ktorý sa nachádza u Theresy v pivárni.

Tak teraz som v rozpakoch - je to jeden byt alebo dve odlišné miestnosti? ... Pretože ako našich tvorcov poznáme, tí často zvyknú "zabedňovať dvere" a prestavovať jednotlivé kulisy tak, aby divák nadobudol pocit, že vedľa sa nachádza niečo, čo tam v skutočnosti vôbec nie je...

Uvidíme už čoskoro! o)

 

Kto sa to len ubytuje vo FH?

... predsa úspešná nemecká biatlonistka Magdalena Neunner! Objaví sa koncom roka v štyroch epizódach a bude hrať samu seba. Najskôr na fotke s režiseróm Stefanom Jonasom, potom pri nakrúcaní s Xaverom a Pachmeyerom.

Obrázok

Obrázok

A na dnes je to všetko - pokračovať budeme zajtra v rubrike SDL 360°: Nemecké epizódy, bis dann! o)