Choď na obsah Choď na menu
 


Markus Zastrow

Tobias Dürr 

Obrázok

 Približný vek
 cca. 35
 Bydlisko  Podkrovný byt
 Zamestnanie  Obchodný vedúci
 Príbuzní

 Lena Zastrow (sestra)

 Lukas Zastrow (brat)

 Cosima Saalfeld (matka)

 Gotz Zastrow (otec)

 Vzťahy

 Eva Krendlinger (vzťah)

 Barbara von Heidenberg (one night stand)

 Bedchart  18.miesto (16 bodov)

 

Minulosť

Markus má záhadnú minulosť - pred desiatimi rokmi ho uniesla mafia, ktorá vydierala jeho otca. Väznili ho v Mexiku a všetci si mysleli, že Markus je mŕtvy. Keď sa náhle zjavil vo Furstenhofe, bol to pre všetkých obrovský šok.

 

Zmŕtvychvstanie

Pre celú rodinu Zastrowovcov bol jeho príchod šokom - najmä pre jeho sestru Lenu, ale aj expriateľku Evu Krendlingerovú, ktorá mala v tom čase vzťah s Robertom Saalfeldom.

Markus na svojej ceste do hotela, bohužiaľ, stretol Barbaru von Heidenbergovú, s ktorou strávil romantickú noc na horskej chate, nakoľko sa poranila. O to viac bol preto šokovaný, keď mu jeho otec Götz predstavil Barbaru ako svoju nastávajúcu. Aj Markus, aj Barbara sa preto rozhodli nechať si toto tajomstvo pre seba.

Na Markusa čakalo niekoľko ďalších prekvapení - jeho expriateľka Eva má stály vzťah s Robertom Saalfeldom a dokonca s ním čaká dieťa. I keď bola Eva spočiatku na vážkach, obaja sa rozhodli navzájom rešpektovať.

Avšak dlho im sľuby nevydržali... Eva podľahla svojim starým citom k Markusovi, a tak sa z nich opäť stal pár. Šťastie jej však dlho nevydržalo - kvôli komplikáciám dieťa potratila, a tak sa o ňu Robert, ako aj Markus začali starať.

 

Vzťah s Evou

Jeho vzťahu s Evou to neprospelo, no ani výrazne neublížilo. Markus mal niekoľko fyzických či slovných potýčok s Robertom, ktorý napokon musel rešpektovať Evino rozhodnutie, i keď jej dal jasne najavo, že ju stále miluje.

Markus tak zasadol na miesto obchodného vedúceho vo Furstenhofe a spolu so svojou sestrou Lenou loboval za to, aby si Götz nevzal Barbaru za ženu. Jeho snaha však bola márna, pretože obaja snúbenci si povedali "áno" a z Barbary sa odrazu stala Markusova macocha.

Veci sa ešte viac zhoršili, keď Barbara prišla na to, že je tehotná. Hneď upovedomila Markusa o tom, že by mohol byť otcom, no Götzovi naďalej tárala, že sa môže tešiť na ich bábätko.

Markus však pravdu nevydržal dlho zamlčiavať, a tak sa Eve priznal, že s Barbarou pred istým časom spal a zrejme je otcom jej dieťaťa. Eva sa však ukázala ako oddaná partnerka, pretože po Markusovom vysvetlení mu aj naďalej verila a dávala ich vzťahu veľkú šancu. Dokonca až takú, že ju Markus po čase požiadal o ruku.

 

Komplikácie

Keď sa Barbara dostala do hádky s Robertom, po ktorej nešťastne spadla zo schodov, obvinila Roberta, že on stojí za jej potratom. V skutočnosti však Barbara potratila už dávno predtým, no pred Saalfeldovcami naďalej hrala divadlo.

Götz sa čoskoro dozvedel, že otcom dieťaťa je jeho syn a jeho manželstvo s Barbarou začalo mať prvé trhliny.

Situácia napokon vyvrcholila Götzovým rozhodnutím dostať Barbaru späť za mreže za každú cenu. A keďže ju prichytil pri únose Valentiny, neváhal a začal svoj plán. No Barbara bola rýchlejšia - otrávila ho jedovatými bylinkami. Götz zomrel skôr, ako stihol do sveta vykričať pravdu.

 

Zrušená svadba

V ten istý deň sa okrem toho mala konať aj svadba Markusa a Evy, no kvôli tejto tragickej udalosti musela byť odložená. Pre Götzove deti, ako aj pre celé osadenstvo hotela to bol šok.

Saalfeldovci, ktorí Barbaru dobre poznali, ju okamžite označili za vrahyňu. No komisár Meyser opäť prišiel do hotela so svojimi konšpiračnými teóriami, v ktorých bol hlavným podozrivým aj Robert.

Barbara si však chcela udržať spojenca v Markusovi, a tak mu deň čo deň servírovala úžasné klamstvá o svojej nevine. Nikto okrem Markusa však tomu neveril a Lena sa dokonca rozhodla vypísať milióneurovú odmenu pre toho, kto usvedčí vraha.

 

A ešte viac komplikácií...

Dlho však nikto nevedel dokázať, že Barbara zavraždila svojho muža, a tak namiesto nej vo väzení skončil nevinný Robert a podozrivou bola aj Eva, ktorá v Robertovej skrinke našla dózu s nebezpečnými bylinkami.

Po tom, čo ju zahodila do jazera však bola obvinená zo spolupráce na trestnom čine, no nikto neveril tomu, že by Eva niečoho takého bola schopná.

Pachmeyerovi sa ako právnikovi podarilo dostať Roberta z väzenia. Tam od ešte stále Markusovej priateľky Evy dostával kresby a zamilované listy. Eva si až v tom momente uvedomila, že jej srdce bije len pre Roberta.

Keď sa to však rozhodla Markusovi povedať, toho premohli zdravotné komplikácie - najskôr to vyzeralo len na neškodnú alergiu, no vyšetrenia ukázali, že ide o nebezpečný mozgový tumor.

Eva bola šokovaná a rozhodla sa zatiaľ zostať s Markusom. Robert sa jej rozhodnutie rozhodol rešpektovať. Markusova diagnóza však bola vážna a žiadala si okamžitú operáciu. Z Evinej lásky sa odrazu stal súcit...