Choď na obsah Choď na menu
 


Eva Krendlinger

Uta Kargel (v slovenskom znení Kristína Svarinská)

Obrázok

 Približný vek
 cca. 25
 Bydlisko  Dom Sonnbichlerovcov
 Zamestnanie  opatrovateľka Valentiny
 Príbuzní

Gustl Moosburger (otec)

Alfons Sonnbichler (strýko)

Jacob Krendlinger (brat)

 Vzťahy

Markus Zastrow (zásnuby)

Robert Saalfeld (vzťah)

 Bedchart  10 bodov (21.miesto)

 

Príchod

Eva Krendlingerová prišla do hotela, aby Tanji objasnila, čo sa vlastne odohralo medzi Fabienom a Davidom - vnukom Rosi Zwickovej. Tanja je rada, že sa Eva jej syna zastane, no Rosi sa jej rozhodne pomstiť - pohrozí jej, že miestnej škôlke stopne dotácie a dokonca s ňou rozviaže pracovný pomer.

Presne toto sa napokon aj stalo a Eva ostala bez práce. Preto sa rozhodla zamestnať sa vo Furstenhofe - Alfonsovi suverénne tvrdila, že je vyučená čašníčka, no referencie z predchádzajúcich zamestnaní práve nemá pri sebe. Keďže Simon niekoho nutne potreboval v reštaurácií, Eva dostala prácu.

No čoskoro vyplávalo na povrch, že Alfonsa aj Simona oklamala. Pre svoju pracovnú morálku a veľké nasadenie sa jej však podarí presvedčiť ich, aby mohla v hoteli pracovať aj naďalej.

 

Alfons je otec?

Eva sa skamarátila s Tanjou, ktorá jej dala aj dobrý tip na bývanie - u Sonnbichlerovcov. Tam si Eva prenajme izbu, v ktorej kedysi bývala Emma a pri veľkom upratovaní zisťuje prvé tajomstvo - jej matka mala mimomanželský pomer!

A muž, ktorý je pravdepodobne jej otcom, sa veľmi nápadne podobá na Alfonsa. Eva tomu nemohla uveriť - rovnako ako jej brat Jacob. Keď Alfonsovi konečne povedala, že je jeho dcéra, ten bol šokovaný. S Hildegard však hneď prišli na to, že Eviným otcom je v skutočnosti Gustl.

Eva to však zle pochopila a chcela sa hneď odsťahovať - až potom jej Sonnbichlerovci vysvetlili, že Alfons má nevlastného brata.

 

Prvé stretnutie s Robertom

Keď do hotela znova prišiel Robert, aby vypovedal v procese s Barbarou von Heidenbergovou, prvýkrát sa stretol s Evou. A bolo to práve v reštaurácií. Keďže si z nej nemiestne uťahoval, Eva ho spočiatku považovala za nevychovaného zbohatlíka.

No až potom zistila, že je to syn Saalfeldovcov. Keď Robertova žena Miriam zomrela pri pôrode, ten bol úplne zúfalý. Jedinou spomienkou na jeho Miriam bola dcéra Valentina. Tú však Robert spočiatku odmietal.

Eva sa ho rozhodla podporovať a i keď ju istý čas ignoroval a nestál o jej pomoc, ona si nikdy nevzdávala.

 

Obdobie temna

Keďže Úrad pre dohľad nad mládežou hrozil Robertovi odobratím práva na výchovu Valentiny, iniciatívu musela prevziať Eva. Práve ona sa oficiálne stala Valentininou opatrovateľkou a pomáhala Robertovi s jej výchovou. Ten sa niekoľko týždňov nevedel spamätať zo smrti svojej milovanej ženy a útechu hľadal v alkohole.

Pred plánovanou kontrolou práve Eva pomáhala odpratať opitého Roberta, ktorý o svoju dcéru stále nemal záujem. Túto príležitosť sa rozhodla využiť Barbara, ktorá pochopila, že Valentina je kľúčom k Miriaminmu dedičstvu.

Preto Roberta udala za zanedbanie starostlivosti a jeho problémy museli riešiť rodičia - najskôr Charlotta, potom Werner. Ten dokonca vydieral Barbaru s presvedčivými argumentmi. Krátko pred stretnutím so sociálnou pracovníčkou si Barbara napokon svoje konanie premyslela a všetko poprela.

Eva si k Robertovi konečne našla cestu, keď si ten uvedomil, ako veľa preňho Valentina znamená. Preto sa o ňu rozhodol bojovať, no spolu s Evou ich čakala dlhá cesta s presviedčaním úradov.

Barbara zasadila druhý úder a zaangažovala do svojho plánu mladého Francúza Alaina Brianda, ktorý tvrdil, že mal s Miriam milostný pomer na ich služobnej ceste v Indii, a Valentina je tak jeho dcéra.

Robert bol z tohto faktu šokovaný, no našťastie čoskoro pochopil, že za tým všetkým stojí Barbara. Tá chcela niekoľkokrát sfalšovať genetický test, no keď sa jej začala sťahovať slučka okolo krku, radšej sa Alaina zbavila a zabila ho.

 

Prvý bozk

Robert tak oficiálne získal právo na vychovávanie Valentiny a Eva sa stala jej opatrovateľkou. Dňom a dňom si boli stále bližší, no prvýkrát sa pobozkali až na spoločnom výlete do talianskej Verony.

Tam si užili niekoľko romantických dní, počas ktorých Robert zastupoval svojho talianskeho kamaráta Gianniho Marzoni v jeho reštaurácií.

Z Evy a Roberta sa tak oficiálne stal pár. Užívali si spoločné chvíle s Valentinou. Eva neskôr náhle otehotnela Robert bol postavený pred ťažké rozhodnutie - je pripravený na ďalšie dieťa?

Evino tehotenstvo, bohužiaľ, nemalo dlhé trvanie. Po prechádzke v lese dieťa náhle potratila a tým sa náhle stratilo aj šťastie v jej vzťahu s Robertom.

 

Superman Markus :)

Všetko sa zmenilo príchodom Markusa Zastrowa - ten mal byť už 10 rokov mŕtvy, keďže ho uniesla mafia. No po takomto dlhom čase sa mu podarilo utiecť a opäť sa vrátil do Nemecka. Eva bola šokovaná, keď ho opäť uvidela.

To bol pre Roberta úder pod pás. Keďže Eva spočiatku nevedela, ako má reagovať, bola aj pre ňu situácia viac ako trápna.

Medzi Robertom a Markusom prišlo k viacerým nezhodám, dôvodom ktorých bola Eva. Tá sa totiž medzi nimi dvoma nevedela rozhodnúť. Po čase pochopila, že jej city pre Markusa stále žijú a miluje ho. Robert sa jej rozhodnutie rozhodol rešpektovať.

 

Zámena partnerov a súrodencov

Ani Robert však nezostal sám - dal sa dokopy s Markusovou sestrou Lenou, ktorá v tom čase pracovala v reštaurácií. Zatiaľ čo Lena v Robertovi videla veľkú lásku, Robert v Lene skôr dobrú kamarátku a ich vzťah nemal dlhé trvanie.

Až potom Lena pochopila, že zo vzťahu s Robertom nič nebude. Napriek tomu sa rozhodla uskutočniť svoj veľký profesijný sen - stať sa nezávislou a otvoriť si vo Furstenhofe bistro.

Vzťah Evy a Markusa zatiaľ postupoval tak rýchlo, že po istom čase Markus svoju priateľku požiadal o ruku. Tá po počiatočnom váhaní napokon povedala áno a zdalo sa, že svadbe nič nemôže stáť v ceste.

 

Vražda

Ich šťastné chvíle narušila až vražda Gotza Zastrowa, ktorého otrávila jeho žena Barbara presne v deň ich svadby. Tá tak musela byť zrušená a hotel sa premenil na vyšetrovačku.

Barbara po celý čas vehementne tvrdila, že ona so smrťou jej manžela nemá nič spoločné, no Eva sa opäť zjednotila s Robertom a začali ju podozrievať.

Markus na Barbarine intrigy opäť naletel. To spôsobilo aj niekoľko nezhôd medzi ním a Evou. Napriek tomu sa rozhodli zobrať sa neskôr, nakoľko Eva mala veľa práce so zhotovovaním jej prvej obrázkovej knihy pre deti.

Práve pri jej tvorení sa opäť zblížila s Robertom.